سودای روسیه برای پاسخ به پرواز پهپادهای آمریکا بر فراز دریای سیاه

نماینده دومای دولتی روسیه امروز شنبه در سخنانی به شدت اقدامات تحریک آمیز آمریکا بر فراز دریای سیاه را مورد انتقاد قرار داد.

خبر مرتبط
حمله اوربان به موضع اتحادیه اروپا در جنگ روسیه و اوکراین

نخست‌وزیر مجارستان اظهار داشت: رهبری اتحادیه اروپا در تلاش است تا این بلوک را به خصومت در اوکراین بکشاند تا روسیه را شکست دهد.

میخائیل شرمت نماینده کریمه در دومای دولتی روسیه در این خصوص گفت: اقدامات تحریک آمیز پرواز پهپادهای آمریکا بر فراز دریای سیاه اقدامی تجاوزکارانه است.

نماینده کریمه در دومای دولتی روسیه اضافه کرد: حضور پهپادهای شناسایی آمریکایی در دریای سیاه را یک تهدید واقعی می دانیم. مسکو مجبور خواهد شد به این اقدامات تحریک آمیز پاسخ دهد.

خبر مرتبط
وزارت دفاع روسیه بیانیه صادر کرد/کنترل شهرکی در دونتسک به دست مسکو افتاد

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که شهرک «شومی» در منطقه دونتسک را به تصرف خود درآورده است.

آندری بلوسف وزیر دفاع روسیه چندی پیش دستورات مهمی را به نیروهای مسلح این کشور برای مقابله با پروازهای تحریک آمیز پهپادهای آمریکایی بر فراز دریای سیاه داد.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه اعلام کرده بود: آندری بلوسف وزیر دفاع روسیه دستوراتی به ستاد نیروهای مسلح روسیه داد تا تدابیر فوری و لازم را برای مقابله با پروازهای تحریک آمیز آمریکایی به عمل آورند. اخیراً پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز دریای سیاه به شکل زیادی افزایش یافته است. این پهپادها عملیات شناسایی انجام داده و به نیروهای اوکراینی برای هدف قرار دادن اهدافی در روسیه کمک می کنند. این نشان دهنده افزایش مشارکت آمریکا و ناتو در جنگ اوکراین در کنار رژیم کی یف است. این پروازها احتمال بروز درگیری با جنگنده های روسی و خطر رویارویی مستقیم ناتو و روسیه را افزایش می دهد و مسئولیت آن نیز برعهده ناتو است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.