پکن خیال تایوانی‌ها را راحت کرد/شهروندان تایوان بدون نگرانی به چین سفر کنند

دولت چین اعلام کرد شهروندان تایوانی بدون نگرانی می توانند به این کشور سفر کنند.

خبر مرتبط
تایوان: تسلیم نمی‌شویم/ تنها راه حفظ صلح با پکن، قوای نظامی است

«لای چینگ‌ته» رئیس جدید جزیره تایوان به‌دنبال موافقت آمریکا با تسریع فروش محموله تسلیحاتی به این جزیره، مدعی شد که تنها راه حفظ صلح با پکن، قوای نظامی است و مردم تایوان مقابل تهدید چین تسلیم نخواهند شد.

دولت چین روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که اکثر مردم تایوان می‌توانند بدون نگرانی از چین بازدید کنند. دولت پکن همچنین هشدار تایوان به شهروندان خود در خصوص سفر نکردن به چین را محکوم کرد.

دولت تایوان این هفته هشدار سفر به چین را افزایش داد و به شهروندان خود اعلام کرد که با توجه به اعلام دستورالعمل‌های جدید چین در خصوص جدایی‌طلبان استقلال تایوان، جز در موارد ضروری به چین سفر نکنند.در دستورالعمل‌های جدید چین، برخی شهروندان جدایی طلب تایوانی تهدید به پیگرد قانونی و در مواردی مجازات شدید شده اند.

دفتر امور تایوان چین روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این دستورالعمل‌ها تنها تعدادی اندکی از جدایی‌طلبان را هدف قرار می دهد. بنا به اعلام این دفتر، تایوان حقایق را نادیده گرفته و در تلاش است تا مردم خود را با ابزارهای سیاسی بترساند.

دفتر امور تایوان چین تاکید کرد اکثر هموطنان تایوانی می توانند در تبادلات و همکاری های بین دو طرف شرکت کنند.

اوایل تیر ماه، «لای چینگ‌ته / ویلیام لای» رئیس جدید جزیره تایوان در واکنش به ادعای شینهوا درباره قانون جدید پکن درباره صدور حکم اعدام برای حامیان دوآتشه جدایی تایوان، مدعی شد که چین حق اعمال مجازات علیه مردم تایوان را ندارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.