اسرائیل پا پس کشید/ درصدد جنگ با حزب‌الله نیستیم

یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی با بیان اینکه ما درصدد جنگ با حزب الله نیستیم، گفت که همزمان ما اقدامات دیپلماتیک را بهترین گزینه در این باره می‌دانیم.

وی همچنین با بیان اینکه ما درصدد جنگ با حزب الله نیستیم، گفت: اما همزمان خودمان را برای این جنگ احتمالی آماده می‌کنیم.

شاک فریلیش معاون سابق مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی پیش تر در اظهاراتی به مقامات این رژیم درباره حمله به لبنان هشدار داد و گفت: در پی این حمله احتمالی، جبهه داخلی (رژیم) اسرائیل و توانایی‌های نظامی حیاتی آن به شدت ضربه خواهد خورد.

خبر مرتبط
واکنش حماس به تصمیم گستاخانه اسرائیل

حماس تاکید کرد: این اقدامات فاشیستی مستلزم موضع یکپارچه فلسطین برای نفی و مقابله با آنها و مقابله با سیاست‌های کابینه تندرو صهیونیستی است که از طریق کشتار، نابودی، سرقت زمین و هتک حرمت مقدسات تجاوزات خود را علیه ملت ما تشدید کرده است.

فریلیش هشدار داد که تمامی عملیات‌های رژیم صهیونیستی از دهه ۱۹۹۰ علیه حزب‌الله پایانی یأس‌آور برای این رژیم داشته است.

این مقام سابق اسرائیلی همچنین هشدار داد که انجام عملیات گسترده در لبنان بسیار خطرناک است و می‌تواند به یک جنگ چند جبهه‌ای منجر شود.

وی گفت: در پی این حمله احتمالی، جبهه داخلی (رژیم) اسرائیل، اقتصاد و توانایی‌های نظامی حیاتی آن به شدت ضربه خواهد خورد.

فریلیش افزود: ایستادگی حماس در مقابل حمله گسترده (رژیم) اسرائیل در کنار وخامت اوضاع راهبردی کنونی اسرائیل، باعث تقویت اعتماد به نفس محور مقاومت شده است.

این مقام سابق اسرائیلی، اضافه کرد: محور مقاومت معتقد است که می‌تواند در برابر برتری سنتی (رژیم) اسرائیل ایستادگی و حتی بر آن غلبه کند.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی»، حزب‌الله لبنان در راستای درگیر کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال فلسطین و کاهش فشار بر مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی در داخل خاک فلسطین کرده است.

از ابتدای عملیات حزب‌الله در شمال فلسطین اشغالی، شمار زیادی از شهرک‌نشینان صهیونیست در این منطقه ناگزیر به ترک خانه‌های خود شده‌اند و بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، بیشتر ساکنان مانده در این منطقه، از مشکلات روحی و روانی رنج می‌برند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین به هزینه سنگین جنگ برای این رژیم در همه زمینه‌ها از جمله اقتصادی در شهرک‌های صهیونیست نشین شمال فلسطین اشغالی و به ویژه بخش کشاورزی اذعان کرده‌اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.