حملات لفظی بایدن به ترامپ بعد از مناظره/ او دیوانه است

رئیس‌جمهور آمریکا پس از عملکرد بد در مناظره اول با دونالد ترامپ، در جریان سخنرانی در کارزار انتخاباتی خود در کارولینای شمالی، رقیب خود را به دروغگویی متهم و او را «دیوانه» توصیف کرد.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان این سخنرانی گفت: ترامپ خطری برای دموکراسی کشور ما است و آن را نابود خواهد کرد و من از آن {دموکراسی ادعایی}  دفاع خواهم کرد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، وی افزود: حتی اگر نتوانم مثل قبل راه بروم و حرف بزنم، باز همیشه حقیقت را می‌گویم.

بایدن اضافه کرد: ترامپ در جریان مناظره دروغ می‌گفت و او بود که اقتصاد را نابود کرد و کسری بودجه در دوران ریاست‌جمهوری او به دو تریلیون دلار رسید.

خبر مرتبط
حملات تند ترامپ به بایدن با چاشنی سلامت روان/ بایدن از خجالت رقیب خود درآمد/ همه آنچه در نخستین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا گذشت

اولین مناظره مستقیم کارزار انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، میان جو بایدن و دونالد ترامپ به میزبانی شبکه سی‌ان‌ان در آتلانتا آغاز شد.

وی ادامه داد: ما برای غلبه بر فجایع ترامپ راه طولانی را پیموده‌ایم و نباید به عقب برگردیم.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین تاکید کرد: امروز در مناظره در مقابل یک دیوانه ایستادم و قصد دارم در انتخابات نوامبر آینده پیروز شوم.

بایدن گفت: تنها جنایتکار امروز در صحنه مناظره، ترامپ بود که جنایات در دوران ریاست‌جمهوری‌اش افزایش یافت.

پنج ماه مانده به انتخابات آمریکا، جو بایدن و دونالد ترامپ نخستین مناظره خود را صبح جمعه (۸ تیر) با درگیری‌های لفظی بین خودشان برگزار کردند. این مناظره به میزبانی شبکه تلویزیونی سی.ان.ان و بدون حضور تماشاگران استودیویی انجام شد.

جو بایدن و دونالد ترامپ در طول این مناظره در مورد موضوعاتی نظیر اقتصاد آمریکا و تورم، حق سقط جنین، مهاجرت، جنگ‌های اوکراین و غزه و حتی بازی‌های گلف، یکدیگر را مورد انتقاد قرار دادند و درگیری‌های لفظی شدیدی میان آنها درگرفت.

در پی این مناظره، رسانه‌های آمریکایی نوشتند، دموکرات‌ها به دلیل عملکرد شدیدا ضعیف «جو بایدن» در مناظره نخست ریاست‌جمهوری با «دونالد ترامپ»، احساس خطر شدیدی کرده و به تکاپو افتاده‌اند تا بایدن را از رقابت خارج و با گزینه دیگری جایگزین کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.