اولین رزمایش سه جانبه در کره جنوبی آغاز شد

 

 

خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی گزارش داد، رئیس ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد که رزمایش سه روزه چند بخشی تحت عنوان «لبه آزادی» (Freedom Edge) از روز پنجشنبه در جزیره «ججو» واقع در جنوب این کشور آغاز شد.

در بیانیه ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی آمده است: این رزمایش بیانگر اراده جمهوری کره (کره‌جنوبی)، ایالات متحده و ژاپن برای ارتقای قابلیت همکاری سه‌جانبه و حفاظت از آزادی برای صلح و ثبات در اقیانوس هند و اقیانوس آرام، از جمله شبه‌جزیره کره است.

طبق این بیانیه، شرکت‌کنندگان در این مانور نظامی روی دفاع موشکی بالستیک، دفاع هوایی، جنگ ضد زیردریایی، جستجو و نجات، مختل کردن توان دریایی دشمن و آموزش سایبری دفاعی تمرکز خواهند کرد.

این رزمایش در بحبوحه افزایش فعالیت‌های نظامی کره‌شمالی در شبه‌جزیره کره برگزار می‌شود.

سئول در اتحاد با قدرت‌های غربی و پیونگ‌یانگ در اتحاد با روسیه است. این مانور سه‌جانبه اوت گذشته در جریان نشست کمپ دیوید میان جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، یون سوک یول، همتای او از کره‌جنوبی و فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن مورد توافق قرار گرفت. آنها توافق کردند که تمرینات سه‌جانبه مشترکی را به صورت سالانه و منظم برگزار کنند.

در این مانور نظامی، ناو هواپیمابر اتمی «یواس‌اس تئودور روزولت» نیروی دریایی آمریکا، ناوشکن کره‌جنوبی و ناوشکن هلی‌کوپتر بر ژاپن مشارکت دارند. کشتی جنگی ایالات متحده در ۲۲ ژوئن وارد کره‌جنوبی شد و اولین ورود یک ناو هواپیمابر آمریکایی به کره‌جنوبی طی هفت ماه گذشته بعد از حضور ناو «یواس‌اس کارل وینسون» به شمار می‌رود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.