حماس به بغداد نقل مکان می کند؟/ عراق: درخواستی دریافت نکردیم

«فادی الشمری» مشاور نخست‌وزیر عراق چهارشنبه در گفت‌وگو با روزنامه «الشرق الاوسط»، گزارش روزنامه «نشنال» امارات مبنی بر اینکه رهبری حماس قصد دارد از دوحه به بغداد نقل‌مکان کند و دفتر سیاسی این جنبش در آنجا به دلیل فشارهای آمریکا بر قطر باز شود، تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در این گزارش همچنین گفته شد که عراق با این امر موافقت کرده و متعهد شده است که از رهبران حماس محافظت کند.

با این حال مشاور «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق با رد این مطلب خبری گفت: «هیچ نوع دفتر مرکزی برای حماس افتتاح نخواهد شد و ما هیچ درخواستی برای میزبانی از رهبران حماس یا افتتاح دفتر رسمی این جنبش فلسطینی در عراق دریافت نکرده‌ایم.»

خبر مرتبط
بیانیه حماس درباره تخریب منازل فلسطینیان/درخواست حماس از مردم کرانه باختری

جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای گسترش عملیات تخریب منازل و مراکز فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی را امتداد جنگ فعلی غزه عنوان کرد.

پیش از این، وزارت خارجه قطر هم گزارش‌هایی مبنی بر قصد بستن دفتر حماس در دوحه که از سال ۲۰۱۲ در آنجا وجود دارد و انتقال رهبران این جنبش به مکان دیگری را تکذیب کرده بود. پیشتر جنبش حماس اخبار منتشر شده در برخی رسانه‌ها مبنی بر انتقال دفتر این جنبش به سوریه را هم تکذیب کرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.