چراغ سبز روسیه برای مذاکره با فرانسه

سخنگوی کرملین گفت، روسیه هرگز گفت‌وگو با فرانسه را رد نکرده و آماده است تا جایی که همتایان پاریسی آماده هستند، مذاکره کند.

به نقل از شبکه خبری راشاتودی، وی افزود: «پوتین بارها آمادگی خود را برای مذاکرات، به ویژه مذاکرات سازنده، به منظور دستیابی به نتایج معین اعلام کرده است. ما به اندازه‌ای که همتایان ما برای گفت‌وگو آماده باشند، آماده هستیم. مطلقا هیچ شرایطی برای این کار وجود ندارد.»

خبر مرتبط
اقدام تلافی جویانه روسیه علیه اروپا

در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است که در پاسخ به تصمیم شورای اتحادیه اروپا در ۱۷ مه مبنی بر ممنوعیت «هر گونه فعالیت پخش» در سه رسانه، محدودیت های متقابلی از امروز، ۲۵ ژوئن اجرایی می شود.

ماکرون اخیرا به چشم انداز مذاکره با رئیس جمهور روسیه اشاره کرده بود. اگرچه رئیس ‌جمهور فرانسه تایید کرد که در ماه‌های اخیر هیچ تماسی با پوتین نداشته، اما آمادگی خود را برای گفت‌وگو با رئیس جمهور روسیه ابراز کرد چون «به قدرت گفت‌وگو اعتقاد دارد.»

ماکرون گفته بود: «من به مذاکره با پوتین ادامه می‌دهم. معتقدم که این رویه برای ادامه مذاکره مهم است.»

در حالی که ماکرون بارها آمادگی خود را برای شرکت در گفت‌وگوی «معنادار» و «صلح محور» با مسکو اعلام کرده، اما قبلا گفته بود که هیچ فرصت واقعی برای مذاکره با کرملین نمی‌بیند.

در چند ماه گذشته، رئیس جمهور فرانسه به دنبال این بود که خود را به عنوان یکی از حامیان اصلی کی‌یف معرفی کند و اظهارات خصمانه فزاینده‌ای را علیه روسیه مطرح کرده است.

وی همچنین مساله احتمال اعزام نیروهای فرانسوی و دیگر سربازان غربی را به اوکراین مطرح کرده بود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.