وزارت خارجه یمن بیانیه داد+ جزئیات

وزارت امور خارجه یمن تاکید کرد: جنایت‌های جنگی دشمن صهیونیست علیه فلسطینیان در نوار غزه و نسل‌کشی آنان تحت حمایت وقیحانه سیاسی، نظامی، مالی و لوجستیک آمریکا انجام می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: اقدامات نیروهای مسلح یمن در هدف قراردادن کشتی‌های تحت مالکیت دشمن صهیونیست یا کشتی‌هایی که عازم بنادر فلسطین اشغالی هستند، انسانی و قانونی است.

خبر مرتبط
حیفا بمباران شد/ عملیات مشترک مقاومت اسلامی عراق و یمن

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از انجام ۲ عملیات نظامی با مشارکت مقاومت اسلامی عراق در بندر اشغالی حیفا و هدفی در دریای مدیترانه خبر داد.

همچنین وزارت امور خارجه یمن تصریح کرد: عملیات بازداشتی که از سوی دستگاه‌های ویژه یمن به انجام می‌رسد، از اجرای اختیارات دستگاه‌های دولتی بر اساس قانون اساسی و قانون یمن در راستای دفاع از منافع کشور سرچشمه می‌گیرد.

گفتنی است یمن اعلام کرده که در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد کشتی‌های صهیونیست یا کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها بندرهای اراضی اشغالی است از دریای عرب و دریای سرخ عبور کنند. ارتش یمن عملیات‌های موفقیت‌آمیزی را در این چارچوب به انجام رسانده و آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به بندرهای جنوبی اراضی اشغالی وارد آورده است. اما در مقابل، ائتلاف متجاوز آمریکایی- انگلیسی در حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه، به بهانه حمایت از دریانوردی چندین بار اراضی یمن را مورد هجوم قرار داده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.