محدودیت‌های ترافیکی ویژه میهمانی ۱۰ کیلومتری غدیر

محسن هرمزی از آمادگی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران ویژه میهمانی ده کیلومتری غدیر خبر داد و گفت: شرکت‌های واحد اتوبوسرانی و مترو و همچنین سازمان تاکسیرانی در روز جشن بزرگ غدیر (سه شنبه ۵ تیر) با به‌کارگیری حداکثر ظرفیت خود، آماده خدمت‌رسانی به شهروندان عزیز هستند.

معاون شهردار تهران با اشاره به اهمیت واقعه تاریخی غدیر و دهه امامت و ولایت، بر لزوم هماهنگی تمام دستگاه‌های اجرایی در حوزه مدیریت شهری با حوزه حمل و نقل و ترافیک بعنوان یکی از مهم‌ترین بازوهای عملیاتی در برگزاری چنین رویداد بزرگی تاکید کرد و افزود: خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل شهر تهران در ایام عید بزرگ غدیر صرفاً محدود به روز مراسم نیست و این ناوگان ساعاتی قبل و بعد از روز مراسم نیز مشغول سرویس‌رسانی ویژه به میهمانان غدیر هستند.

هرمزی با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی نیز در کنار دیگر نیروهای خدوم و پرتلاش شهرداری تهران برای عموم مردم سرویس‌دهی خواهد داشت، تشریح کرد: تخصیص قطار فوق العاده و کاهش سرفاصله در خط ۴ و ایستگاه‌های تقاطعی خطوط ۲،۱و۶ مترو، تقویت خطوط اتوبوس در ۱۷ نقطه و تخصیص ۳۶۰ خودروی تاکسی-ون در ۱۲ مسیر تعیین شده بخشی از خدمات ویژه این ایام است.

وی به خدمت‌رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی اشاره کرد و افزود: سرویس رسانی به شهروندان در طول مسیر خط یک اتوبوس‌های تندرو (چهارراه تهرانپارس تا میدان آزادی) از ساعت ۲۲ روز دوشنبه از خارج از لاین ویژه انجام و تا ۵ صبح روز سه شنبه ادامه خواهد یافت.

محسن هرمزی همچنین در خصوص تمهیدات ترافیکی تصریح کرد: در جلسات هماهنگی با پلیس راهور، تصمیماتی نسبت به طراحی مسیرهای جایگزین برای حمل و نقل عمومی و پیش‌بینی محدودیت‌های ترافیکی اتخاذ شده که به‌تدریج از ساعات میانی روز تا انتهای مراسم، نسبت به اِعمال آنها اقدام می‌شود.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: جزئیات مسیرهای سرویس‌دهی ناوگان حمل و نقل، متعاقباً در اطلاعیه‌ها اعلام خواهد شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.