اسرائیل: مذاکرات تبادل اسرا به بن بست رسیده است

یک مسؤول ارشد صهیونیست تاکید کرد مذاکرات تبادل اسرا به بن بست رسیده است. نتانیاهو برای معامله تبادل اسرا با حماس، بر توقف موقت جنگ بدون پایان آن یا عقب‌نشینی کامل از آن اصرار دارد، در حالی که حماس خواهان پایان جنگ و عقب‌نشینی کامل ارتش رژیم صهیونیستی و بازگشت آوارگان و بازسازی است.

یک مسؤول حماس روز شنبه گفت: شروط حماس برای معامله با اسرائیل واضح است و شامل آتش‌بس و عقب نشینی کامل اسرائیل از نوار غزه و بازگشت آوارگان به شمال غزه است. این گام‌ها ورودی برای مرحله چهارم یعنی اسرا است. جنبش حماس با توافقی که این شروط را برآورده نکند، موافقت نخواهد کرد.

خبر مرتبط
غافلگیری جدید حزب‌الله برای اسرائیل با انتشار این تصاویر

رسانه‌های نظامی مقاومت اسلامی لبنان با انتشار ویدئویی، اهداف حیاتی رژیم صهیونیستی را نشان دادند که فقط سیستم امنیتی اشغالگر از آن خبر دارد و هدف قرار دادن آنها این رژیم را به عصر حجر می‌برد.

از زمان آغاز جنگ اشغالگران علیه غزه در هفت اکتبر، نتانیاهو «نابودی حماس» را به عنوان یکی از اهداف جنگ تعیین کرده است، اما بسیاری از تحلیلگران و ناظران نظامی این رژیم در امکان دستیابی به این امر تردید دارند.

رژیم صهیونیستی با وجود ۲ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای توقف فوری جنگ و دستور دیوان بین المللی دادگستری برای پایان دادن به تهاجم به شهر رفح و اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از وقوع «نسل کشی» و بهبود وضعیت بد انسانی در نوار غزه، به جنگ خود ادامه می‌دهد.


 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.