درخواست فوری اردن از جامعه بین‌المللی درباره جنگ غزه

در بیانیه وزارت امور خارجه اردن آمده است: ما تداوم حملات سیستماتیک و مستمر نیروهای رژیم اشغالگر علیه غیرنظامیان و تأسیسات امدادی در نوار غزه را به شدت محکوم می‌کنیم. آخرین آن بمباران مجاور دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در روز جمعه بود که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر و وارد شدن خسارت به مقر این سازمان شد.

خبر مرتبط
اولین واکنش بورل به حمله اسرائیل در نزدیکی دفتر صلیب سرخ

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا حمله اسرائیل به نزدیکی دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزه، را محکوم کرد.

وزارت امور خارجه اردن تاکید کرد: این حمله نقض آشکار کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو برای حمایت از افراد غیرنظامی در زمان جنگ است و عملی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما خواستار اقدام فوری و مؤثر جامعه بین‌المللی، سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی به ویژه شورای امنیت، برای تضمین حفاظت از غیرنظامیان و تأسیسات امدادی هستیم که حمایت حیاتی از برادران فلسطینی ما را فراهم می‌کنند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، شامگاه جمعه یکم تیر اعلام کرد، در اثر اصابت پرتابه‌های «کالیبر» به دفتر این نهاد در غزه که صدها غیرنظامی در اطراف آن حضور دارند، ۲۲ نفر شهید، ۴۵ نفر زخمی و خسارات مادی به دفتر صلیب سرخ وارد شده است.

در این بیانیه تاکید شد که تیراندازی خطرناک در نزدیکی تأسیسات بشردوستانه‌ای که طرف‌های درگیری از مکان آنها با خبرند و علامت صلیب سرخ را دارند، جان غیرنظامیان و کارکنان صلیب سرخ را به خطر می‌اندازد.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ادامه بیانیه تاکید کرد که این حادثه خطرناک امنیتی، یکی از چندین موردی است که طی روزهای اخیر رخ داده و پیش از این نیز گلوله‌های سرگردان به ساختمان‌های کمیته بین‌المللی، اصابت کرده بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.