حمله ارتش یمن به یک ناو هواپیمابر آمریکایی در دریای سرخ

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن با صدور بیانیه‌ای از عملیات‌های جدید ارتش این کشور در راستای حمایت از ملت فلسطین خبر داد.

خبر مرتبط
حمله جدید آمریکا و انگلیس به مناطقی از یمن

منابع یمنی از حملات جدید آمریکا و انگلیس به استان الحدیده خبر دادند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: ۲ عملیات نظامی را به اجرا درآوردیم و یک کشتی و یک ناو هواپیمابر آمریکایی را در دریای عرب و شمال دریای سرخ هدف قرار دادیم.

سریع افزود: نیروی دریایی یک عملیات منحصر به فرد را به اجرا درآورد و کشتی «Transworld navigator» را در دریای عرب با چندین فروند موشک بالستیک هدف قرار داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: هدف قراردادن این کشتی به دلیل نقض قانون ممنوعیت ورود به بنادر فلسطینی اشغالی از سوی شرکت مالک آن صورت گرفت.

خبر مرتبط
وقوع حادثه امنیتی در شرق عدن یمن + جزئیات

سازمان تجارت دریایی انگلیس بامداد شنبه اعلام کرد گزارشی از وقوع حادثه امنیتی در ۱۲۶ مایل دریایی در شرق استان عدن یمن دریافت کرده است.

سریع ادامه داد: نیروی موشکی نیز ناو هواپیمابر آمریکایی «آیزنهاور» را در شمال دریای سرخ با چندین موشک بالستیک و کروز هدف قرار داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: این ۲ عملیات نظامی با عنایت خدا تلفاتی مستقیم را در پی داشت. ما به لطف خدا به عملیات‌های نظامی خود در پشتیبانی و یاری ملت فلسطین تا توقف تجاوز به نوار غزه و رفع محاصره از آن ادامه خواهیم داد.

سریع افزود: ما در هدف قراردادن کشتی‌های جنگی بیگانه متخاصم در دریاهای سرخ و عرب در پاسخ به حمله به کشورمان تردید به خود راه نخواهیم داد.

گفتنی است یمن اعلام کرده که در راستای حمایت از مردم و مقاومت فلسطین اجازه نخواهد داد کشتی‌های صهیونیست یا کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها بندرهای اراضی اشغالی است از دریای عرب و دریای سرخ عبور کنند. ارتش یمن عملیات‌های موفقیت‌آمیزی را در این چارچوب به انجام رسانده و آسیب‌های اقتصادی فراوانی را به بندرهای جنوبی اراضی اشغالی وارد آورده است. اما در مقابل، ائتلاف متجاوز آمریکایی- انگلیسی در حمایت آشکار از جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در غزه، به بهانه حمایت از دریانوردی چندین بار اراضی یمن را مورد هجوم قرار داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.