لاوروف: امنیت اوراسیا با تهدیدهایی که منبعشان ناتو است مواجه است

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، امروز (جمعه) گفت که روسیه انتظار مداخله ناتو در تلاش‌ها برای ایجاد یک ساختار امنیتی اوراسیایی را دارد که با این ائتلاف نظامی غربی به رقابت خواهد پرداخت.

خبر مرتبط
چراغ سبز واشنگتن به کی‌یف/ اوکراین می‌تواند به هر نقطه از روسیه حمله کند

واشنگتن به اوکراین گفته است که می‌تواند از تسلیحات تهیه شده توسط آمریکا برای ضربه زدن به نیروهای روسی که از آنسوی مرز حمله می‌کنند، استفاده کند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که لاوروف در سفر به قزاقستان گفت: ناتو در چنین روندی مداخله خواهد کرد اما هیچ جایگزینی ندارند.

وزیر امور خارجه روسیه که پس از دیدار با همتایان خود در سازمان پیمان امنیت جمعی در شهر آلماتی قزاقستان سخنرانی می‌کرد، گفت که این 6 کشور تشکیل دهنده این سازمان ضرورت ایجاد یک ساختار امنیتی منطقه‌ای را تایید کرده‌اند.

لاوروف همچنین گفت: امنیت اوراسیا با تهدیدهایی از چندین جهت مواجه است، اگرچه، منبع اصلی این تهدیدها رفتار خصومت‌آمیز ناتو است. این اتحاد به دنبال خصوصی‌سازی بوده و می‌خواهد تضمین‌کننده اصلی ثبات در منطقه گسترده ما باشد.

اظهارات لاوروف در پی این مطرح می‌شود که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، هفته گذشته، گفته بود که این ساختار امنیتی پذیرای تمامی کشورهای اروپایی‌ و آسیایی، از جمله اعضای ناتو خواهد بود.

روسیه به همراه دیگر متحدانش در سازمان همکاری شانگهای و بریکس به دنبال مذاکراتی جدی درباره ایجاد یکپارچگی امنیتی است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.