اولین واکنش حماس به گزارش جدید سازمان ملل درباره اسرائیل

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از گزارش جدید سازمان ملل در تأیید جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه استقبال کرد.

خبر مرتبط
درخواست مهم حماس از جامعه جهانی درباره مردم غزه

یکی از رهبران ارشد جنبش حماس در اظهاراتی خواستار حمایت فوری بشردوستانه جامعه جهانی و جهان اسلام از مردم غزه شد.

بر این اساس، در بیانیه منتشر شده از سوی این گروه با اشاره به گزارش جدید سازمان ملل که مقامات صهیونیست را مسئول جنایات جنگی در غزه معرفی کرد، آمده است: اظهارات جدید رئیس کمیسیون تحقیق سازمان ملل متحد تأییدی بر جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان است.

حماس با اشاره به درخواست‌های بین المللی برای پایان بخشیدن به نسل کشی در غزه، تاکید دارد: ما خواهان حمایت از تلاش‌های دادگاه بین المللی دادگستری به منظور مسئول کردن مقامات صهیونیست در جنایاتشان علیه فلسطینیان هستیم.

این جنبش فلسطینی از نهادهای بین المللی همانند سازمان ملل، نهادهای بشردوستانه، و تمامی اشخاص فعال در این حوزه می‌خواهد به تلاش‌های خود برای توقف جنایات علیه مردم فلسطین ادامه دهند.

دادگاه بین المللی دادگستری گرچه مدتی است از رژیم صهیونیستی خواسته به عملیات در رفح پایان بخشیده و اقدام به استقرار صلح در غزه کند، اما تل آویو این موضوع را دستمایه تمسخر خود قرار داده و حاضر به اجرایی کردن این درخواست‌ها نیست.

آمریکا به عنوان شریک جنایات رژیم صهیونیستی در نسل کشی فلسطینیان که مدعی حمایت از حقوق بشر و پایبندی به قوانین بین المللی است تاکنون هیچ فشاری به تل آویو به منظور پایان بخشیدن به توحش این رژیم انجام نداده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.