سوغاتی ایران‌خودرو رونمایی شد/ جدیدترین جایگزین دنا چیست؟
 
به گزارش اقتصادنیوز، تارا با گیربکس اتوماتیک LX V۴ جدیدترین خودرویی است که به لیست محصولات جایگزین خانواده دنا پلاس اضافه شده است.

پیش از این آبی های جاده مخصوص در بخشنامه ای جداگانه از واگذاری دنا پلاس توربو آپشنال و رانا پلاس ارتقا یافته به عنوان جانشینان دنا پلاس با موتور توربو و گیربکس اتوماتیک رونمایی کرده بودند.

بررسی لیست محصولاتی ایران خودرو در دور اول فروش از مسیر سامانه یکپارچه فروش نشان می دهد این خودروساز علاوه بر دنا با گیربکس دستی و موتور توربو شارژ، دنا با گیربکس اتوماتیک و موتور توربو شارژ را در دسترس متقاضیان قرار داده است.

اما با توجه به چالش ارتقای استانداردهای خودرویی، مدیران ایران‌خودرو مجبور شدند تولید دو عضو یاد شده دنا را متوقف کرده و به جای آن دنا با گیربکس دستی و موتور EF۷ پلاس و دنا با گیربکس اتوماتیک توربو آپشنال را روانه بازار کنند.

تغییرات ایجاد شده در سبد محصولاتی دنا باعث شد این خودروساز از اواخر سال گذشته مجبور شود به ثبت نام کنندگان برای انواع دنا عرضه شده در سامانه یکپارچه فروش، محصولات جایگزین را پیشنهاد دهد. ایران خودرویی ها طی هفته گذشته و همچنین هفته جاری در دو اطلاعیه از سه محصول برای جایگزینی دنا پلاس رونمایی کردند.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با عنوان « ایران‌خودرو از جدیدترین جایگزین دنا رونمایی کرد/ تولید این محصول به مشکل خورد؟» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.