احمد علم‌الهدی: نباید گذاشت عملکرد دولت زیر سؤال برود

آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی امروز، ۲۵ خرداد در خطبه سیاسی نماز جمعه مشهد

خبر مرتبط
آخرین وداع آیت‌الله علم‌الهدی با پیکر شهید رئیسی + عکس

خبرگزاری تسنیم تصاویری از حضور آیت‌الله علم‌الهدی در کنار پیکر شهید آیت‌الله رئیسی منتشر کرد.

در حرم مطهر رضوی(ع) اظهار کرد: کسی که در راه خدا کشته شد، زنده است؛ به این معنا که همه کارها و مسائل زندگی او تبدیل به جریانی می‌شود که در زندگی مردم ادامه پیدا می‌کند.

 

وی ادامه داد: شهدای خدمت به شهادت رسیدند. شهید مظلوم مرحوم آیت‌الله رئیسی به شهادت رسید، اما شاخصه‌های سیره او همچنان در این کشور زنده است. البته نباید از آقای رئیسی یک شخصیت اسطوره‌ای بسازند. اینکه بگویند مرد خوبی بوده، مهربان بوده، برخورد نرم با محرومان داشته، بله البته که همه اینها بوده اما به موازات این، شهید رئیسی مرد کار بود، مرد جهاد بود، می‌دوید و تلاش می‌کرد. افزون بر همه این‌ها، مرد مدیریت بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در جریان شهادت شهید جمهور، نباید بگذاریم دو اتفاق بیفتد، یکی اینکه در سایه اسطوره‌سازی، شخصیت مدیریتی مرحوم آیت‌الله رئیسی زیر سؤال برود و دوم اینکه دولت سیزدهم ناکارآمد جلوه کند. دیروز سرپرست ریاست جمهوری به مشهد آمد و ۱۰۹ پروژه عمرانی را افتتاح کرد. اینکه در طول سه سال ۱۰۹ پروژه اعم از نیروگاه برق، کارخانه فولاد و تصفیه‌خانه بی‌نظیر کشور در چرمشهر به بهره‌برداری می‌رسد، نشانه مدیریت است، چون رئیسی مرد کار بود.

علم‌الهدی تأکید کرد: در این میان یک عده هستند که مدام می‌گویند رئیسی مهربان بود، مردم‌دار بود، آغوش باز به روی مستضعفان داشت. بله همه این‌ها بود اما نشانه‌های کار آقای رئیسی را هم ببینید. بعضی می‌گویند ۳ سال دولت سیزدهم. کجا ۳ سال؟ این دوره ریاست‌جمهوری به اندازه ۸ سال برکات داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه مشهد، وی با تاکید بر اینکه نباید گذاشت عملکرد دولت زیر سؤال برود، گفت: اینکه بگویند آقای رئیسی خودش خوب بود اما اطرافیانش در دولت پای کار نبودند، این چه حرفی است؟ این توهین به یک عده مجاهد است. کاری که ایشان می‌کرد با همین دولت بود. شخصیت ایشان از اساس طوری بود که اگر کسی نمی‌توانست مثل او باشد، از او عقب می‌ماند. این وزرا جهاد کردند. این مدیران فعالیت کردند. اگر تلاش مدیران دولت نبود و سلطه عظیم بر پیگیری توسط آقای رئیسی وجود نداشت، ۱۰۹ پروژه در این استان شکل نمی‌گرفت.

امام جمعه مشهد بیان کرد: شهید رئیسی زنده است. این زندگی نه به معنی زندگی برزخی بلکه به معنای مدیریت مسلط و جامع نسبت به همه جریانات از حوزه اجرا تا پیگیری. حالا با شهادتش تبدیل به جریان شد. اگر رئیسی جریان است، شما مردم نیز پی همین جریان را بگیرید و کسی را به کار بگیرید که بتواند همانطور اخلاص داشته باشد.

علم‌الهدی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: ای مردم، آدم‌ها را با اطرافیانشان بشناسید. شما بصیرت دارید. ۴۰ سال از این انقلاب می‌گذرد. شما نیاز به قیّم ندارید که به شما بگوید به فلانی رأی بدهید و به فلانی ندهید. این کشور رئیس‌جمهوری مثل رئیسی عزیز می‌خواهد. به دنبال کسی بروید که خصوصیات شهید جمهور را در او احتمال بدهید و اگر از کسی چنین رویه و رویکردی نمی‌بینید، به سراغ او نروید.

وی افزود: این شما هستید که می‌توانید سرنوشت جامعه خود را رقم بزنید تا یک رئیسی دوم بیاید و این جریان خدمت را با قوت و قدرت ادامه بدهد. بصیرت شما مردم، مشکلات این کشور را در هر برهه و بحرانی حل خواهد کرد. در طول این ۴۵ سال، هر جا شما در وسط صحنه بودید، نه تنها مشکلی ایجاد نشد بلکه چالش‌ها حل و فصل شد. ای مردم، آن روز که امام(ره) چشمان مبارک خود را بست و گفت با اطمینان خاطر از این دنیا می‌روم، فقط یک توصیه داشت که مخاطب آن هم مردم بود. ایشان فرمود نگذارید انقلاب به دست نااهلان بیفتد. مسئولیت را بر دوش شما گذاشت. حالا اگر خلاف این رقم خورد، چطور می‌خواهیم در قیامت پاسخگوی امانت امام(ره) باشیم؟

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.