کشف و انهدام شبکه جاسوسی متعلق به موساد در این کشور

رسانه های ترکیه اعلام کردند که سازمان اطلاعات این کشور (میت) طی روزهای گذشته یک شبکه جاسوسی متعلق به موساد را کشف و متلاشی کرده است.

خبر مرتبط
بازداشت جاسوس وابسته به موساد در قم

سازمان اطلاعات فراجا در اطلاعیه‌ای از بازداشتِ عنصر فعالِ رسانه‌ای وابسته به صهیونیست و سازمان تروریستی موساد در شهر قم خبر داد.

این شبکه 9 نفره که 8 نفرشان در استانبول بودند، در ماه آوریل متلاشی شده است. رهبر این شبکه به نام "احمد ارسین توملوجالی" تحت عنوان شرکت بیمه اقدام به جاسوسی نظامی و سیاسی در ترکیه می کرد.

این شبکه به مدت 9 سال در کشورهای ترکیه، آلمان و گرجستان فعالیت داشت.

خبر مرتبط
دیدار سران موساد و سیا/مهمانان دیدار سرنوشت‌ساز برای غزه

یک مقام آمریکایی گفت ویلیام برنز، رئیس سیا در روزهای آینده در اروپا با دیوید بارنیا، رئیس موساد رژیم صهیونیستی دیدار خواهد کرد.

توملوجالی در این باره گفته است: در سال ۲۰۰۶ یک شرکت بیمه راه اندازی کردیم و برای حدود هزار کارخانه و شرکت ایمیل فرستادیم. یکی از این شرکتها که مقرش در آلمان بود، به ما پیشنهاد کار تحقیقاتی داد که عبارت بود از پیدا کردن یک کامیون در ترکیه. این کار را در مدت کوتاهی انجام دادیم. این شرکت به من پیشنهاد داد که در ترکیه برای آنها کار کنم. من هم پذیرفتم و یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره ای راه اندازی کردم.

وی افزود: در سال ۲۰۱۱ از فردی بنام "گئورگ" ایمیلی دریافت کردم که مشابه همین اقدامات در ترکیه را از من می خواست و چون کار چندان سختی نبود انجام دادم و پول آن نیز از طریق حواله برایم ارسال می شد. مدتی بعد این فرد با من تماس گرفت خواستار دیدار با من در یک رستوران چینی در وین اتریش شد. او از من خواست یک فرد را در آلمان تعقیب کنم و در ازای آن ۱۱ هزار یورو پرداخت کرد. تصاویر فرد مورد نظر را برای گئورگ می فرستادم. او برای من ۱۴ هزار یورو ارسال کرد که من نیز ۱۱ هزار یورو را برای دوستم که تعقیب کننده آن فرد بود فرستادم.

توملوجالی ادامه داد: پس از آن یک فرد لبنانی را که به استانبول می آمد تعقیب کردم. پس از آن نوبت به ماموریت در گرجستان رسید که در آن هدفمان یک زن و شوهر بودند. از آنها عکس می گرفتیم و پس از ۳ روز ماموریتمان به پایان رسید که در قبال آن ۱۵ هزار یورو گرفتیم.

طی دو سال گذشته چندین شبکه متعلق به موساد در ترکیه کشف و متلاشی شده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.