وزارت دفاع روسیه از انهدام ده‌ها پهپاد اوکراینی خبر داد

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی ارتش این کشور دیشب در مناطق مختلف ۸۷ پهپاد مهاجم ارتش اوکراین را رهگیری و سرنگون کردند.

خبر مرتبط
رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح این کشور جاسوس روسیه از آب درآمد

تارنمای روسی «اینسایدر» و نشریه «مالنکایا سترانا» مولداوی هفته گذشته گزارش دادند که «ایگور گورگان» اطلاعات حساسی را در مورد مولداوی و اوکراین به سرویس‌های اطلاعاتی روسیه منتقل کرده است. گورگان از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ و همچنین از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح مولداوی بود.

در این بیانیه آمده است که «سامانه‌های پدافند هوایی دو پهپاد بر فراز منطقه بلگورود، دو پهپاد در آسمان منطقه ولگوگراد، شش پهپاد در منطقه ورونژ، شش پهپاد در منطقه کورسک، ۷۰ پهپاد بر فراز منطقه روستوف و همچنین یک فروند پهپاد را در جمهوری کریمه رهگیری و سرنگون کردند.»

مقامات روسیه بارها حملات اوکراین به خاک این کشور را به عنوان اقدامات تروریستی آشکار محکوم کردند. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این تاکید کرده بود که «حملات پهپادی و گلوله باران هدفمند زیرساخت های غیرنظامی به مشخصه اصلی رژیم کی‌یف و ولودیمیر زلنسکی (رئیس‌جمهور اوکراین) تبدیل شده است.»

خبر مرتبط
ضربه سنگین گروه هفت به روسیه/ راه اوکراین همواره شد؛ مسکو در خطر افتاد

رهبران گروه هفت با ارسال کمک ۵۰ میلیارد دلاری به اوکراین از طریق سود با دارایی‌های مسدود شده روسیه موافقت کردند.

وزارت دفاع روسیه دیروز پنجشنبه نیز در بیانیه ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین طی ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: واحدهای یگان شمال مواضع سودمندتری را در اختیار گرفتند، ۸ ضدحمله را دفع کردند و نیروهای اوکراینی قریب ۳۰۵ نیروی خود را از دست دادند.

وزارت دفاع روسیه در این خصوص می افزاید: واحدهای یگان غرب وضعیت را در خط مقدم بهبود بخشیدند؛ کی یف قریب ۴۵۰ نیروی خود را از دست داد. یگان جنوب موقعیت تاکتیکی خود را بهبود بخشید، یک ضدحمله نیروهای اوکراینی دفع شد؛ دشمن قریب ۶۳۵ نیرو از دست داد. واحدهای یگان مرکز وضعیت را در خط مقدم بهبود بخشیدند، ۴ ضد حمله را دفع کردند؛ کی یف قریب ۳۴۵ نیرو را از دست داد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.