هشدار درباره وضعیت کودکان غزه/ باقی ماندن آثار جراحت‌های جنگی تا پایان عمر

 فیلیپ لازارینی، رئیس آژانس امداد و اقدام سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا)،  تاکید کرد که کودکان زیادی در غزه کشته و مجروح شدند و آثار جراحت تا پایان عمر همراه بسیاری از این کودکان خواهد بود. وی افزود: آن دسته از کودکان غزه که جان سالم به در بردند، دچار آسیب‌های عمیقی شده و جنگ کودکی آن‌ها را پر پر کرده است. لازابینی گفت بدون آتش‌بس در غزه، نسلی از دست رفته خواهیم داشت. وزارت بهداشت فلسطین در غزه روز پنجشنبه از افزایش شمار شهدای نوار غزه به ۳۷ هزار و ۲۳۲ نفر خبر داد.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت فلسطین در غزه در دویست و پنجاه و یکمین روز از جنگ طی بیانیه ای اعلام کرد: ارتش رژیم صهیونیستی در ادامه جنایات خود، در ۲۴ ساعت گذشته، ۳ کشتار علیه ساکنان نوار غزه انجام داد که منجر به شهادت ۳۰ فلسطینی و زخمی شدن ۱۰۵ نفر دیگر شد. بر اساس اعلام این وزارتخانه، با گذشت ۲۵۱ روز از حملات مستمر ارتش رژیم صهیونیستی به ساکنان نوار، آمار شهدای فلسطینی در این منطقه از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ (۱۵ مهر ۱۴۰۲) تاکنون به ۳۷ هزار و ۲۳۲ نفر افزایش یافت. وزارت بهداشت فلسطین اضافه کرد: همچنین طی این مدت، ۸۵ هزار و ۳۷ فلسطینی بر اثر حملات رژیم صهیونیستی مجروح شده اند.

این در حالی است که منابع فلسطینی اعلام کردند که همچنان شماری زیادی از فلسطینیان که در حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند، زیر آوار هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.