آمریکا رو در رو با حماس مذاکره می‌کند/ حماس آتش بس را می پذیرد؟

یک مقام آمریکایی به شبکه ان بی سی NBC گفت که دولت بایدن در حال بررسی مذاکره مستقیم با حماس برای آزادی زندانیان آمریکایی دربند مقاومت در نوار غزه است.

خبر مرتبط
کاخ سفید تنها راه آتش بس غزه را بیان کرد!

مشاور امنیت ملی آمریکا با اذعان به کشته‌شدن غیرنظامیان در حمله اخیر رژیم صهیونیستی به اردوگاه پناهجویان غزه، گفت تنها راه جلوگیری از تلفات مضاعف، حصول یک توافق جامع برای آتش‌بس است.

این شبکه تلویزیونی آمریکایی ضمن اعلام این خبر افزود که مقامات دولت بایدن در مورد امکان مذاکره با حماس برای آزادی پنج آمریکایی زندانی در غزه رایزنی کرده‌اند.

بر اساس گزارش ان بی سی، مذاکرات احتمالی آمریکا با حماس شامل «اسرائیل» نمی‌شود و طبق معمول مذاکرات جاری از طریق مذاکره‌کنندگان قطری انجام می‌شود.

ان بی سی همچنین پیش‌بینی کرد که توافق یکجانبه واشنگتن و حماس باعث افزایش تنش در روابط آمریکا و اسرائیل خواهد شد و فشار سیاسی داخلی بیشتری بر نتانیاهو وارد می کند.

این شبکه همچنین به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی گزارش داد که عملیات اسرائیل در النصیرات برای آزادی چهار اسیر خود، تلاش‌های آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا را برای دستیابی به توافق مبادله اسیران با مشکل مواجه می کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.