نحوه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مشخص شد/ دستور مهم شورای نگهبان

امیر شجاعان رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با دستور اخیر شورای نگهبان مبنی بر برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به صورت دستی اظهار داشت: ما اسم این اقدام را دستی برگزار کردن نمی‌گذاریم، بلکه در واقع تصمیم بر این شد که صرفاً عملیات شمارش و اخذ رأی که یکی از فرآیندهای ۲۵ گانه است به واسطه سادگی شمارش در انتخابات ریاست جمهوری و اینکه در این دوره همزمانی با انتخابات شوراها ندارد، از تجهیزات الکترونیکی استفاده نشود و به صورت کاغذی اخذ رأی صورت گیرد.

خبر مرتبط
واکنش قائم مقام شورای نگهبان به تعیین صلاحیت داوطلبان انتخابات در خارج از شورا

قائم مقام دبیر شورای نگهبان در پاسخ به این پرسش که آیا در جایی خارج از جلسات رسمی شورای نگهبان درباره برخی از داوطلبان کاندیداتوری تصمیم گیری می‌شود؟ گفت: تصمیم گیری در هیچ جای دیگری بجز شورای نگهبان انجام نمی‌شود.

وی در رابطه با اینکه سابق بر این از احتمال و امکان برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در کلان شهرها سخن‌هایی مطرح شده بود، تصریح کرد: تصمیمی که به ما اعلام شد این است که انتخابات تمام الکترونیک نداشته باشیم و با توجه به تعاملی که صورت گرفته است استدلال این بود که شمارش برای تعداد ۶ نفر و اینکه هر برگه حاوی یک اسم بیشتر نخواهد بود، کار ساده ای است و نیازی به این تجهیزات در این دوره از انتخابات نیست.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.