اسرائیل دست به دامن واتس آپ شد! / ارتش به دنبال جذب جنگجو

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد، یکی از تیپ‌های ارتش اسرائیل به دلیل نقص شدید نیروی انسانی به دنبال سربازگیری از طریق واتس آپ است.

در این گزارش آمده است واحدهای احتیاط از طریق پلتفرم واتس آب به دنبال جذب نیروی جنگجو در برای غزه است.

این شبکه تلویزیونی افزود: آگهی‌های جستجو برای جنگجو در سایه کمبود شدید نظامیان در واحدهای احتیاط افزایش یافته است، این تلاش‌ها همزمان با ورود جنگ خونین اسرائیل در نوار غزه به ماه نهم خود و گزارش‌‌هایی شرایط فرسایشی است که ارتش اسرائیل در آن گرفتار شده است.

خبر مرتبط
حمله پهپادی به یک نیروگاه برق رژیم صهیونیستی

مقاومت اسلامی عراق در ادامه حملات به اهداف رژیم صهیونیستی در راستای حمایت از مردم نوار غزه، امروز (شنبه) یک نیروگاه برق این رژیم را هدف قرار داد.

این شبکه عبری زبان همچنین تاکید کرد، نظامیان اسرائیل در واحدهای احتیاط چه در غزه و چه در شمال از دشوار حفظ توان خود در طول این مدت سخن می‌گویند.

یکی از نیروهای احتیاط به این رسانه گفت: شاهد شرایط فرسایشی گسترده‌ای در صفوف نظامیان هستیم، فشارهای زیادی هم به خانواده‌های آنها و نیز شرایط شغلی شان وارد شده است.

شماری از افسران هم گفتند: در ابتدای جنگ نسبت حضور نیروها تا ۱۲۰ درصد هم رسیده بود اما اکنون به ندرت می‌تواند ۷۰ درصد از نیاز را برطرف کند.

در بخش دیگری از گزارش شبکه ۱۲ هم آمده است: یکی از آگهی‌های منتشر شده در واتس آپ نوشته شده: تیپ در حال عزیمت به غزه است و به دنبال جذب جنگجو برای حدود یک ماه است.

یک گردان هم در پیام مشابهی نوشته است: گردان احتیاط به دنبال راننده کامیون‌های سنگین برای پیوستن به فعالیت‌های عملیاتی در شمال است، آیا شما کسی را برای داوطلب شدن می‌شناسید؟

این شبکه همچنین فاش کرد، نیم میلیون اسرائیلی در پایگاه داده‌های خدمت احتیاط ثبت شده‌اند اما علی رغم آن فقط ۳ درصد از ساکنان اسرائیل از ابتدای این جنگ به نیروی احتیاط پیوستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.