انتشار پیام کنعانی به مناسبت ۱۵ خرداد

«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: سالروز قیام مردمی و اسلامی پانزده خرداد ۱۳۴۲ و یاد شهدای این روز پرفروغ و جریان ساز در تاریخ انقلاب اسلامی ایران را گرامی می‌داریم و به روح بلند امام راحل و شهدای والامقام قیام ۱۵ خرداد درود و سلام می‌فرستیم.

خبر مرتبط
واکنش کنعانی به تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه تهران

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران در یک موضع‌گیری رسانه‌ای، اقدام اتحادیه اروپا در اعمال تحریم‌های جدید علیه برخی مقامات و نهادهای ایرانی را شدیدا محکوم کرد.

کنعانی در ادامه، جملاتی از سخنرانی تحلیلی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مقام معظم رهبری درباره قیام پانزده خرداد در خطبه‌های نماز جمعه تهران در تاریخ چهاردهم خرداد ۱۳۶۱ را بازنشر کرده است.

آیت‌الله خامنه‌ای درباره روز ۱۵ خرداد گفته بودند: «در (قیام) ۱۵ خرداد سه عنصر وجود داشت؛ یکی عنصر مردم بود، یکی عنصر رهبر و امام بود و سومی عنصر انگیزه‌ی مذهبی و روح شهادت‌طلبی و فداکاری برای خدا بود... نطفه‌ی انقلاب ما با این سه عنصر بسته شد... بنابراین حرکت طبیعیِ قیام ۱۵ خرداد به آن واقعیتی منتهی شد که امروز تمام دنیای کفر و اِلحاد را متوحش کرده است... ما امروز مرهون قیام ۱۵ خردادیم...»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.