حماس درخواست آمریکا و کشورهای غربی درباره طرح آتش‌بس بایدن را محکوم کرد

«سامی ابوزهری» عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در خارج خاطرنشان کرد آنچه دشمن با قتل و کشتار و ویرانی در تحقق آن ناکام ماند، در مذاکرات هم نمی‌تواند به دست بیاورد.

خبر مرتبط
واکنش حماس به طرح آتش‌بس بایدن/ ۳ شرط مهم حماس برای ایالات متحده

سخنگوی جنبش حماس با بیان اینکه طرح پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای توافق آتش بس تفاوت زیادی با طرح پیشنهادی ندارد که این جنبش قبلا موافقت خود را با آن اعلام کرده‌ بود، گفت: ما به پیشنهاد بایدن به شکل مثبت نگاه می‌کنیم و در مرحله بررسی آن قرار داریم و به زودی به آن پاسخ خواهیم داد.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی شهاب، ابوزهری در ادامه افزود: ما درخواست ایالات متحده و کشورهای غربی از حماس برای پذیرش طرح اعلام شده توسط جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به ادعای اینکه حماس مانع رسیدن به توافق است را محکوم می‌کنیم.

وی همچنین تصریح کرد که دشمن صهیونیستی تمایلی برای رسیدن به توافقی جدی ندارد و همچنان از پوششی که آمریکا برای آن ایجاد کرده و در گمراه‌سازی جهانیان تاثیرگذار بوده، در حال تعلل و طفره رفتن از رسیدن به توافق است و البته کاخ سفید هم می‌داند که مشکل تنها در طرف اشغالگر است.

سامی ابوزهری تاکید کرد اظهارات سران رژیم صهیونیستی پس از سخنرانی بایدن و غیردقیق خواندن این اظهارات توسط بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نشان‌دهنده دروغ‌گویی و گمراه‌سازی اشغالگران است.

وی در پایان گفت جنبش حماس مصمم به ادامه تلاش و استفاده از هر فرصتی جهت توقف جنگ علیه ملت فلسطین است.

جمعه گذشته «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که رژیم صهیونیستی به حماس طرح سه‌مرحله‌ای جدیدی پیشنهاد کرده که در بردارنده نقشه راهی برای پایان دادن به درگیری‌ها در نوار غزه و آزادی اسراست.

اولین مرحله شامل آتش‌بس کلی، خروج نظامیان رژیم اشغالگر از تمامی مناطق مسکونی و آزادی برخی اسرا در نزد حماس، از جمله سالخوردگان، مجروحان و زنان و آزادی زندانیان فلسطینی است.

مرحله دوم آن شامل متوقف شدن نامحدود درگیری‌ها در ازای آزادی بقیه اسرا است.

مرحله سوم نیز در بردارنده برنامه‌ای برای آغاز بازسازی غزه جنگ‌زده است که طبق گزارش سازمان ملل، ۶۰ درصد زیرساخت‌های حیاتی آن بر اثر حملات کورکورانه رژیم صهیونیستی ویران شده است.

در جنگ تاکنون، بیش از ۳۶ هزار نفر از فلسطینیان بر اثر حملات رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.