تداوم طرح نهضت ملی مسکن/ ساخت ۲۶ هزار واحد ویلایی کلید خورد

 

زمین برای ساخت ۲۶ هزار و ۴۹۵ واحد مسکونی ویلایی طرح نهضت ملی مسکن در سراسر استان سیستان و بلوچستان صبح امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولان کشوری و استانی واگذار شد.

 استاندار خراسان شمالی گفت: ۲۸ هزار واحد مسکن در سطح خراسان شمالی در حال ساخت است.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان در این آیین، گفت: اولویت اول در طرح نهضت ملی مسکن واگذاری زمین به خود مردم است، مورد بعدی خود مالکانی است که زمین دارند و تسهیلات ساخت مسکن را از طریق طرح نهضت ملی مسکن در اختیارشان قرار داده مشود.

عطاءاله اکبری با اشاره به اهمیت ساخت واحدهای ویلایی، گفت: در پروژه‌های ساخت واحدهای ویلایی ضمن مطابق بودن با فرهنگ مردم استان به دلیل اینکه پروژه‌ها به صورت موازی شروع می‌شوند ساخت هیچ یک از واحدها وابسته به واحدهای دیگر نیست و به صورت مستقل شروع به‌کار می‌کنند و اگر متقاضی به هر دلیلی نتواند آورده خود را تکمیل کند ساخت بقیه واحدها متوقف نخواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین ساخت خانه‌های حیاط‌دار، توسعه افقی شهرها را باز می‌کند و تقاضای بالا به مسکن روی یک زمین محدود را پخش می‌کند و کاهش قیمت مسکن رخ می‌دهد در واقع عرضه بیشتر اراضی باعث کاهش قیمت زمین و به تبع کاهش هزینه ساخت خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به شعار سال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، اضافه کرد: در مدل کنونی آپارتمان‌نشینی، امکان توسعه مشاغل خانگی که به دلیل تزاحم با سایر همسایگان بسیار محدود است، اما در خانه‌هالی یک طبقه حیاط‌دار این امکان وجود دارد که افراد بودن دغدغه فعالیت‌ها و مشاغل خانگی خویش را در راستای مشارکت در تولید به‌راحتی راه‌اندازی کنند.

اکبری با بیان اینکه مزایای خانه یک‌ طبقه‌ای نسبت به آپارتمان در زمینه آسایش خانواده و پرورش فرزندان انکارناپذیر است، تاکید کرد: سرعت تحویل، امکان معماری تدریجی، سازگاری با سبک زندگی بومی هر منطقه و محیط خانواده و جمعیت، امکان بهتر تامین مالی، افزایش رضایت اجتماعی و کمتر بودن سرجمع هزینه ساخت از دیگر ویژگی‌های ساخت واحدهای ویلایی است که در استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح نهضت ملی مسکن مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.