پرونده اعتبارنامه تاج‌گردون و شریعتی بسته شد

عضو هیات رئیسه مجلس گفت که با توجه به تائید اعتبارنامه تمامی منتخبان در مجلس، پرونده بررسی اعتبارنامه تاج‌گردون و شریعتی بسته شد و آن‌ها نماینده مجلس شورای اسلامی تلقی می‌شوند.

وی درباره تجربه مشابه رخ دادن این اتفاق درباره اعتبارنامه تاج گردون در مجلس یازدهم گفت: آن زمان آیین‌نامه به درستی اجرا نشد؛ در مجلس یازدهم اعتبارنامه آقای تاج گردون در شعبه مربوطه تائید شد پس دیگر دلیلی برای ارجاع به کمیسیون تحقیق وجود نداشت؛ لذا در اینجا اشتباهی صورت گرفت.

خبر مرتبط
مالک شریعتی مدعی شد: تاجگردون به سلیمی گفت تکه‌تکه‌ات می‌کنم!+ فیلم

نماینده مردم تهران گفت: استعلام تلفنی درباره مستندات ذکر شده در اعتراض به اعتبارنامه آقای تاجگردون از شورای نگهبان قابل قبول نبوده و حتما خلاف قانون عمل شده است.

این نماینده مجلس گفت: اشتباه بعدی در مجلس یازدهم این بود که به جای قرائت گزارش کمیسیون، اعتبارنامه به رای گذاشته شد؛ لذا دو بار کار خلاف آیین نامه در مجلس یازدهم رخ داد اما این دفعه کار بررسی اعتبارنامه ها در مجلس دوازدهم طبق آیین نامه پیش رفت.

نوری توضیح داد: رسیدگی در شعب مربوط به مواردی است که بعد از تائید انتخابات رخ داده باشد و یا مواردی که شورای نگهبان رسیدگی نکرده باشد.

خبر مرتبط
کنایه آذری جهرمی به مالک شریعتی بعد از درگیری در صحن مجلس

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت دوازدهم پاسخی کنایه آمیز به توئیت مالک شریعتی داد.

وی یادآور شد: اعتراضی به اعتبارنامه آقایان تاج‌گردون، نجابت و شریعتی شده بود که روز گذشته جلسه مشترکی درباره آقای نجابت برگزار شد که ظاهرا به همین دلیل شعبه ۱۰ موضوعی را در گزارش خود قرائت نکرد؛ اکنون با توجه به تائید اعتبارنامه ۲۹۰ منتخبان در مجلس، دیگر موضوعی برای بررسی مجدد در شعب و کمیسیون تحقیق وجود ندارد و همه ۲۹۰ منتخب به عنوان نماینده مجلس تلقی می‌شوند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.