یحیی سریع از عملیات ویژه ارتش یمن خبر داد+جزییات

 «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز چهارشنبه از اجرای ۶ عملیات نظامی علیه ۶ کشتی در دریای مدیترانه، دریای سرخ و عرب در چارچوب مرحله چهارم عملیات‌های خود در حمایت از فلسطین خبر داد.

خبر مرتبط
سنتکام: نیروهای یمنی موشک بالستیک ضدکشتی شلیک کردند

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا از شلیک ۵ فروند موشک بالستیک ضد کشتی را به سمت کشتی‌ها در دریای سرخ از سوی انصارالله یمن خبر داد.

یحیی سریع با اشاره به مشارکت نیروی دریایی، پهپادی و موشکی ارتش یمن در این عملیات گسترده اظهار کرد: کشتی «LAAX» در پی هدفگیری مستقیم در دریای سرخ به شدت آسیب دیده و ۲ کشتی «MOREA» و «Sealady» نیز در این حملات آسیب دیدند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به اجرای سه عملیات در دریای سرخ و عرب با استفاده از موشک‌های دریایی و بالستیک و پهپادها گفت: ۲ کشتی آمریکایی «ALBA» و « Maersk HARTFORD » در دریای عرب با موشک و پهپاد هدف قرار گرفتند.

او همچنین گفت: کشتی «MINERVA ANTONIA» نیز در دریای مدیترانه با چند موشک هدایت شونده هدف قرار گرفت.

یحیی سریع تاکید کرد: تمامی کشتی‌های یاد شده به دلیل اینکه ممنوعیت حرکت به سمت بنادر واقع در فلسطین اشغالی را نقض کرده بودند، هدف قرار گرفتند و این عملیات گسترده به منزله پیروزی برای مردم مظلوم فلسطین و در پاسخ به جنایات دشمن صهیونیستی در حق آوارگان منطقه رفح است.

او افزود: ما با یاری خدا در هدف قرار دادن تمامی کشتی‌هایی که با دشمن صهیونیستی در منطقه عملیاتی اعمال شده همکاری دارند، تردیدی نخواهیم کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه نیز ضمن تقدیر از مقاومت دلاور فلسطین در نوار غزه و تمامی آزادگانی که در لبنان و عراق پشتیبان آن هستند، بر تداوم عملیات نظامی یمن تا زمانی که جنگ علیه نوار غزه متوقف شده و محاصره ملت فلسطین در این منطقه پایان یابد، تاکید کرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.