نخست وزیر دانمارک به مخبر تسلیت گفت+متن پیام

در این پیام که یک نسخه آن به رویت خبرنگار ایرنا در لندن رسیده، آمده است: «عالیجناب، بدینوسیله مراتب تسلیت خود را از طرف دولت دانمارک بخاطر از دست دادن رئیس جمهور، عالیجناب آقای ابراهیم رئیسی و همچنین وزیر خارجه، عالیجناب آقای حسین امیرعبداللهیان وهمراهان ابراز می نمایم.»

خبر مرتبط
مکرون به مخبر تسلیت گفت+متن پیام

امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه در پیامی به محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری اسلامی ایران، شهادت رییس جمهور فقید و همراهان ایشان را تسلیت گفت.

این نامه به تاریخ ۷ خرداد ۱۴۰۳ مرقوم و ارسال شده است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

در پی این حادثه ناگوار افزون بر ۳۳۰ پیام تسلیت برای این شهدای گرانقدر از سوی مقامات مختلف به رهبر معظم انقلاب، سرپرست ریاست جمهوری و سرپرست وزارت امور خارجه ارسال شده است. همچنین ۷۰ هیات سیاسی در سطح سران و نماینده ویژه سران و همچنین وزرای امور خارجه برای ادای احترام به ایران سفر کردند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.