لحظات تلخ از غرق شدن یک کامیون در رودخانه سیمره + فیلم

به گزارش اقتصادنیوز، کامیون ۱۰ تنی که قصد عبور از رودخانه سیمره محدوده شهرستان دره شهر استان ایلام را داشت به دلیل گرفتار شدن در امواج خروشان این رودخانه واژگون شد. هوشنگ طاهری، فرماندار دره شهر برای پیگیری موضوع در محل حضور یافته و مقرر شد آب خروجی سد بسته شود تا با کاهش آب ورودی به رودخانه سیمره این کامیون از رودخانه خارج شود.

 

به گفته شاهدان عینی راننده این کامیون قصد عبور از قسمت های کم عمق رودخانه سیمره را داشته که گرفتار امواج خروشان شده است، این کامیون ابتدا در آب رودخانه سیمره گیر می کند و با بالا آمدن آب به دنبال رها شدن آب سد سیمره در آب غرق می‌شود. راننده کامیون به موقع خود را از رودخانه بیرون کشیده و در سلامت است.

پیشتر نیز یک جوان 23 ساله و اهل شهرستان چوار به دلیل شنا کردن در این رودخانه غرق شد و جسد این جوان توسط نیروهای امدادی و مردمی از آب بیرون کشیده شد .به رغم هشدارهای داده شده درخصوص عبور و خودداری از شنا کردن در رودخانه و حاشیه های سیمره، متاسفانه شاهد وقایع تلخی در رودخانه سیمره هستیم.

سد و نیروگاه سیمره در شهرستان بدره در همسایگی شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام قرار دارد. رود سیمره از سرشاخه‌های مهم رود کرخه است که از به هم پیوستن رودخانه گاماسیاب نهاوند و رودخانه قره سو کرمانشاه در ۲۵کیلومتری جنوب شرقی شهر کرمانشاه، تشکیل میگردد و پس از گذر از استان های لرستان و ایلام در جنوب لرستان از پیوستن رود زال به سیمره، رودخانه کرخه تشکیل می‌شود.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.