حمله گسترده حزب‌الله لبنان به شمال اراضی اشغالی

منابع رسانه‌ای امروز (چهارشنبه) از حمله موشکی گسترده حزب‌الله لبنان به شمال اراضی اشغالی فلسطین خبر دادند.

شبکه الجزیره در این باره گزارش داد که آژیرهای خطر در منطقه «شتولا» در شمال اراضی اشغالی به صدا درآمده است.

در همین حال رسانه‌های عبری‌زبان نیز گزارش دادند که چند موشک از جنوب لبنان پرتاب شده و به نزدیکی شتولا اصابت کرد. شبکه خبری المیادین نیز در این باره از هدف قرار گرفتن یک موضع نظامی در نزدیکی شتولا در این حمله خبر داد.

در همین راستا، حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد تجهیزات جاسوسی جدید پایگاه «الراهب» رژیم صهیونیستی را با سلاح‌های مناسب هدف قرار داده است.

همزمان ارتش رژیم صهیونیستی نیز حملات توپخانه‌ای را به مناطق مختلف جنوب لبنان و به ویژه شهرک «عیتا الشعب» و منطقه «وادی حسن» انجام داد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیرا رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.