محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های هراز و چالوس

سرهنگ یدالله جهان تاب رئیس پلیس راه مازندران ‌با اشاره به مدیریت راه‌های استان و اعمال محدودیت‌های ترافیکی اظهار داشت: محدودیت‌های ترددی با اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور از فردا تا روز شنبه در جاده‌های مازندران اعمال می‌شود.

خبر مرتبط
آخرین وضعیت ترافیکی جاده های شمال

بر اساس اعلام مرکز مدیریت راه های کشور، تردد در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت (رفت و برگشت) روان است.

وی با بیان اینکه اجرای محدودیت‌ها منوط به افزایش حجم تردد در محور‌هاست افزود: با توجه به شرایط ترافیکی محور‌ها هرگونه تغییر محدودیت  متحمل خواهد بود.

رئیس پلیس راه مازندران بیان کرد: تردد موتور سیکلت از ساعت 12 ظهر روز چهارشنبه مورخ 1403/03/09 تا ساعت 6 صبح روز شنبه مورخ 1403/03/12 از محور‌های هراز، کرج - چالوس، فیروزکوه و بالعکس ممنوع است.

وی با تاکید بر اینکه تردد موتور سیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود درباره محدودیت وسیله نقلیه سبک عنوان کرد: در محور کندوان محدودیت تردد انواع وسایل نقلیه در محور مذکور از ساعت 15:00 الی 24:00 روز جمعه مورخ 1403/03/11 به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

1) از ساعت 15 آزادراه تهران - شمال اعمال محدودیت تردد برای خودرور‌های به مقصد چالوس انجام می‌شود.

2) از ساعت 16 ابتدای پل زنگوله (انت‌های دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) انسداد بصورت کامل.

3) از ساعت 18 از مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه اجرا می‌گردد. (شمال به جنوب)

4) از ساعت 24 طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دو طرفه می‌گردد.

5) در صورت کم حجم بودن ترافیک محور، اتمام طرح یکطرفه زودتر از زمان اعلامی اجرا می‌گردد.

تبصره: تردد از مسیر جاده قدیم کرج – چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد بوده، ولی تردد خودرو‌هایی که قصد عزیمت به چالوس در روز‌های اعمال محدودیت جنوب به شمال را دارند از ساعت 12 از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع می‌باشد.

جهان تاب افزود: در محور هراز در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید مامورین پلیس راه محدودیت یک طرفه مقطعی روز جمعه مورخ 1403/03/11 به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بلعکس انجام خواهد شد.

وی درباره محدودیت‌ها در تردد وسیله نقلیه سنگین خاطرنشان کرد: در وسیله نقلیه سنگین به استثناء حاملین موادسوختی و یا فاسدشدنی محدودیت‌هایی اعمال می‌شود.

1- محور کندوان: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع می‌باشد.

2- محور هراز:

الف) تردد کلیه تریلر‌ها از محور هراز کماکان ممنوع می‌باشد.

ب) تردد کلیه کامیون‌ها وکامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت 12 الی 24 روز چهارشنبه مورخ 1403/03/09 و همچنین از ساعت 6 الی 24 روز‌های پنجشنبه و جمعه مورخ‌های 1403/03/10 و 11 از محور هراز ممنوع می‌باشد.

کلیه خودرو‌ها:

تبصره: تردد از مسیر جاده قدیم کرج – چالوس تا محدوده پل زنگوله برای ساکنین و افراد محلی آزاد بوده، ولی تردد خودرو‌هایی که قصد عزیمت به چالوس در روز‌های اعمال محدودیت جنوب به شمال را دارند از ساعت 12 از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.