نتانیاهو در حال آماده شدن برای انحلال کابینه جنگ

کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که نتانیاهو در حال آماده شدن برای انحلال کابینه جنگ در پی تعیین ضرب الاجل از سوی بنی گانتس عضو کابینه است.

الجزیره گزارش داد، گانتس پیش تر با تعیین ضرب الاجل برای نتانیاهو، گفته بود: کابینه جنگ باید با فرارسیدن هشتم ژوئن (۱۹ خرداد) راهبرد جدیدی را که ضامن بازگرداندن اسرای ما و کاهش قدرت حاکمیتی حماس باشد، مشخص کند.

وی افزوده بود: به نتانیاهو تا هشتم ژوئن مهلت می‌دهم که راهبرد روشنی را برای جنگ و دوره پس از آن مشخص کند، اگر نتانیاهو به این درخواست‌ها پاسخ ندهد از کابینه اضطراری خارج خواهیم شد.

خبر مرتبط
بزرگترین سایت املاک رژیم صهیونیستی هک شد

اطلاعات موجود در بزرگترین سایت املاک اسرائیل هک شده و هکرها بعد از تخلیه تمامی اطلاعات، داده‌های موجود در سرورهای آن را حذف کردند.

از سوی دیگر آویگدور لیبرمن رئیس حزب اسرائیل خانه ما نیز در این باره، گفت: کابینه نتانیاهو شکست خورده و باعث ایجاد تفرقه شده است. از سوی دیگر نتوانسته است به هیچ کدام از اهداف جنگ دست یابد.

لیبرمن از اعضای کنست و یائیر لاپید رئیس اپوزیسیون رژیم اشغالگر خواسته است که اتاق عملیات مشترکی را برای سرنگونی کابینه نتانیاهو تشکیل دهند.

این وزیر سابق رژیم صهیونیستی از «گدعون ساعر» و «گانتس» اعضای کابینه جنگ و لاپید به عنوان رئیس اپوزیسیون این رژیم خواسته است تا برای سرنگونی کابینه نتانیاهو ائتلاف کنند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است.

پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

خبر مرتبط
توافق کابینه جنگی و نهادهای امنیتی اسرائیل بر سر توقف حمله به رفح

منابع خبری رژیم صهیونیستی از توافق کابینه جنگی و نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی بر سر توقف حمله به رفح خبر دادند.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.