خبر جدید درباره اعلام نرخ اجاره‌بها در استان البرز

مجتبی عبداللهی در شورای مسکن استان که روز شنبه پنج خرداد ماه ۱۴۰۳ با هدف بررسی روند تحقق نهضت ملی مسکن در استان و تعیین تکلیف نرخ اجاره بها مسکن برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور شهید و همراهان شهیدشان، افزود: ساخت سالی یک میلیون مسکن با هدف خانه دار شدن تمامی اقشار جامعه، مصوبه مجلس شورای اسلامی بود که آیت‌الله رئیسی در جهت نیل به این هدف با اهتمام ویژه‌ای وارد شدند.

وی ادامه داد: اکنون نیز باید به اهداف و تکالیف محوله در استان آگاه باشیم و با توجه به اینکه بخش بزرگی از معیشت مردم در گرو تامین مسکن آنها است، برای سرعت بخشی به تکمیل پروژه های نهضت ملی مسکن در استان اقدام کنیم.

عبداللهی گفت: ضرورت دارد واحدهای باقی مانده از پروژه مسکن مهر در استان که اغلب در شهرجدید مهستان وجود دارد، تعیین تکلیف شوند. این امر طی مکاتبه‌ای با وزارت راه و شهرسازی باید مورد پیگیری قرار گیرد و وضعیت متقاضیان و تکمیل پروژه ها روشن شود.

استاندار البرز گفت: نشست بعدی به صورت ویژه در شهرجدید مهستان جهت بررسی موانع و تکالیف دستگاه های خدمات رسان برگزار خواهد شد.

وی افزود: احصا اراضی مناسب جهت اجرای نهضت ملی مسکن در استان با رعایت الزامات حریم گسل، دکل برق، اراضی سبز و جنگلی و... صورت گیرد.

عبداللهی گفت: با توجه به اینکه قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها که از مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شد و در دستور کار قرار گرفته به شورای مسکن استان‌ها اختیار داده که سقف اجاره بها را طبق این قانون تعیین و به شورای عالی مسکن اعلام کنند.

وی افزود: براین اساس نرخ اجاره بها در استان تعیین شده و بزودی اطلاع رسانی می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.