3 عملیات خاص ارتش یمن علیه سه کشتی

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای مسلح سه عملیات خاص  علیه سه کشتی انجام دادند.

به نقل از وبگاه خبری شبکه المسیره یمن، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در ادامه اعلام کرد اولین عملیات علیه یک کشتی صهیونیستی به نام (MSC ALEXANDRA) در دریای عرب صورت گرفت و این کشتی با تعدادی موشک بالستیک هدف قرار گرفت.

خبر مرتبط
تماس تلفنی دبیرکل گردان‌های حزب الله عراق با رهبر انصار الله یمن

دبیرکل گردان‌های حزب الله عراق در گفتگوی تلفنی با رهبر جنبش انصار الله یمن بر حفظ آمادگی و هماهنگی بین نیروهای محور مقاومت برای حمایت از غزه تأکید کرد.

سرتیپ سریع افزود: در دومین عملیات که در چارچوب مرحله چهارم درگیری‌ها انجام شد، نیروی دریایی یمن به همراه یگان پهپادی و موشکی طی عملیات مشترکی کشتی «YANNIS» متعلق به یک شرکت یونانی را حین عبور از دریای سرخ مورد هدف قرار دادند و حمله به صورت دقیق انجام شد.

وی ادامه داد این عملیات پس از آن انجام شد که سه کشتی متعلق به شرکت یونانی مذکور در تاریخ چهارم و پنجم ماه مه وارد بنادر فلسطین اشغالی شدند.

سرتیپ سریع در ادامه بیانیه تاکید کرد سومین عملیات توسط یگان موشکی علیه کشتی صهیونیستی به نام «ESSEX» در حالی که در حال نقض تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی بود، با تعدادی موشک در دریای مدیترانه هدف قرار گرفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.