دیدار و گفتگوی وزیر خارجه مصر و باقری در تهران

سامح شکری وزیر امور خارجه مصر که به عنوان‌ نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور و برای عرض تسلیت شهادت رئیسی و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه به تهران سفر کرده است، در سالن اجلاس سران مورد استقبال باقری قرار گرفت.

وزیر خارجه مصر در این دیدار از طرف رئیس جمهور، دولت و مردم مصر ضایعه فقدان رئیس جمهور و وزیر خارجه کشورمان را به دولت و مردم ایران تسلیت گفت.

سامح شکری با اشاره به روابط بسیار خوب و صمیمانه خود با امیرعبداللهیان، تاکید کرد: آرزو داشتم در فرصت و موقعیت بهتری به ایران سفر می کردم، ولی حضور در ایران برای عرض تسلیت به دولت و مردم ایران ضرورت داشت.

خبر مرتبط
تاکید باقری بر توسعه روابط دیپلماتیک با کشورها/ پشتیبانی تمام قد این کشورها از ایران

سرپرست وزارت امور خارجه تماس های تلفنی متعدد با برخی مقامات خارجی را فرصتی مغتنمی جهت بیان عزم ایران بر تداوم دیپلماسی فعال برای توسعه و تعمیق روابط دانست.

وزیر امور خارجه مصر با اشاره به مذاکرات فشرده و مستمر خود با امیرعبداللهیان در خصوص مسائل منطقه، بر لزوم استمرار این مذاکرات و مشورت‌ها در راستای پیگیری ارتقا و توسعه روابط بر مبانی و اصول پایدار و استوار تاکید کرد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار از سفر و حضور سامح شکری بعنوان نماینده دولت و مردم متمدن مصر در ایران، از پیام های تسلیت رئیس جمهور و وزیر خارجه و شیخ الازهر مصر تشکر و قدردانی کرد.

باقری به اشاره به وجود مشترکات فرهنگی و تاریخی و دینی بین دو کشور بزرگ با تاریخ و تمدن کهن، بر استمرار رویکرد و خط مشی رئیسی و امیرعبدالهیان در پیگیری تعمیق و ارتقای روابط با کشورهای بزرگ اسلامی بویژه مصر تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد مذاکراتی را که وزرای خارجه دو کشور با اهتمام ویژه به منافع دو کشور و ملت آغاز کردند، تا حصول نتایج مورد نظر سران دو کشور با جدیت پیگیری شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.