انتخابات زودهنگام در انگلیس / زمان برگزاری مشخص شد

ریشی سوناک، نخست وزیر انگلیس به علت فشارهای داخلی ناشی از بحران هزینه زندگی و مسائل مربوط به مهاجران، روز ۱۴ تیر را برای انتخابات زودهنگام در این کشور تعیین کرد.

سوناک امروز چهارشنبه ضمن تعیین روز 4 ژوئیه (14 تیر) به عنوان روز برگزاری انتخابات زودهنگام گفت: اکنون لحظه انتخاب آینده برای انگلیس است.

خبر مرتبط
آمریکا و انگلیس به یمن حمله کردند

شبکه المیادین به نقل از رسانه‌های وابسته به انصارالله یمن گزارش کرد: جنگنده‌های آمریکا و انگلیس امروز (چهارشنبه) ۶ حمله را به فرودگاه بین‌المللی الحدیده انجام دادند.

این انتخابات در شرایطی است که بحران هزینه زندگی و اختلافات عمیق در مورد نحوه برخورد با مهاجران و پناهجویانی وجود دارد که از گذرگاه‌های خطرناک کانال انگلیس از اروپا عبور می کنند.

رأی دهندگان در سراسر انگلیس تمام ۶۵۰ عضو مجلس عوام را برای یک دوره حداکثر پنج ساله انتخاب خواهند کرد. حزبی که اکثریت را در عوام، چه به تنهایی و چه در ائتلاف به دست آورد، دولت بعدی را تشکیل می دهد و رهبر آن نخست وزیر خواهد بود.

حزب راست میانه سوناک پس از ۱۴ سال قدرت، شاهد کاهش حمایت عمومی بوده است. این کشور در دو سال گذشته با یک سری بحران‌ها از جمله رکود اقتصادی و رسوایی‌های اخلاقی روبرو بوده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.