آخرین آمار روسیه از نظامیان کشته شده ارتش اوکراین/انهدام ۱۲ موشک ساخت آمریکا

 وزارت دفاع روسیه امروز یکشنبه در بیانیه ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: واحدهای یگان شمال به پیشروی خود در عمق خطوط دفاعی دشمن ادامه می‌ دهند.

خبر مرتبط
اوکراین به سیم آخر زد/ درخواست نگران‌کننده از آمریکا درباره روسیه

در شرایطی که تحولات میدان جنگ به نفع اوکراینی‌ها پیش نمی‌رود،روزنامه آمریکایی گزارش داد که مقامات اوکراینی تماس‌های خود را تشدید کرده‌اند و این در حالیست که نیروهای نظامی اوکراینی در تلاش برای حفظ مواضع زمینی در میان پیشرفت روسیه در جهت خارکیف هستند.

وزارت دفاع روسیه در این خصوص می افزاید: یگان غرب روسیه بر مواضع سودمندتری نزدیک تورسکی در دونتسک تسلط یافتند؛ کی یف در این منطقه متحمل ۴۴۰ نیرو، ۳ هویتزر و دو سامانه «گوزدیکا» شد.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می‌کند: ۱۰۳ پهپاد، یک موشک توچکا یو، ۱۲ موشک اتکمز ساخت آمریکا، ۴ بمب هوایی هامر و دو موشک هارم در یک روز سرنگون شدند. یگان مرکز نیروهای مسلح روسیه مواضع خود را بهبود بخشیدند؛ کی یف ۳۴۵ نظامی از دست داد.

این بیانیه در ادامه می‌افزاید: واحدهای گروه شرق مواضع سودمندتری را به دست آوردند؛ ۲ ضدحمله اوکراین دفع و دشمن ۱۰۵ پرسنل نظامی اش را از دست داد. نیروهای مسلح روسیه در منطقه تحت مسئولیت یگان جنوب مواضع خود را بهبود بخشیدند؛ کی یف بیش از ۶۸۰ نظامی و ۲ انبار مهمات تلفات داشت.

ضدحملات ارتش اوکراین که از پیش‌تر مقامات و رسانه های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد سال ۱۴۰۲) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشدند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.