هشدار وقوع سیلاب در اصفهان/ چهارشنبه را مراقب باشید

رییس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان گفت: سامانه ناپایدار بارش زای جدید اواسط هفته از نیمه غرب استان فعال می شود و اوج فعالیت آن روز چهارشنبه خواهد بود.

وی ادامه داد: از روز سه شنبه تا پایان هفته افزایش ابر، وزش باد شدید و تند باد لحظه‌ای در مناطق شرق و شمال و احتمال گرد و خاک محلی و رگبار و رعد و برق و تگرگ پیش بینی می‌شود.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان اصفهان خاطرنشان کرد: روز چهارشنبه احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، سقوط از ارتفاع و ایجاد روان آب جاده‌ای، شهری و روستایی در مناطق مختلف استان وجود دارد.

خبر مرتبط
هشدار هواشناسی به ۷ استان / احتمال وقوع سیل و صاعقه

با تشدید فعالیت سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل در هفت استان شمالی و شمال شرقی کشور، امدادگران در این مناطق به حالت آماده‌باش درامدند.

امینی اضافه کرد: وضعیت جوی استان تا فردا صاف و در ساعات بعدازظهر گاهی رشد ابر همراه با وزش باد و گاهی تند باد لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه بیشینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان سه تا پنج درجه کاهش می‌یابد، گفت: بیشینه دمای هوای کلان‌شهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات امروز به ۲۸ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامداد فردا به ۱۸ درجه سلسیوس بالای صفر می‌رسد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.