کره شمالی برای اسرائیل و آمریکا شمشیر را از رو بست

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد رئیس بخش آمریکای شمالی وزارت امور خارجه کره شمالی، اظهار کرد تلاش های آمریکا برای مبارزه با تروریسم تنها منجر به افزایش تهدیدات تروریستی شده است.   

خبر مرتبط
خالد مشعل فاتحه رژیم صهیونیستی را خواند/ فرصت شکست اسرائیل رسیده است!

رئیس جنبش حماس در خارج تأکید کرد، اکنون فرصتی برای شکست رژیم صهیونیستی و فروپاشی پروژه صهیونیسم وجود دارد.

وون جانگ گان افزود: پیشتر ایالات متحده تصمیم داشت تا کره شمالی را در لیست کشورهایی قرار دهد که به زعم واشنگتن در مبارزه علیه تروریسم به طور کامل همکاری نمی کنند.

وی تاکید کرد این موضوع بدیهی است که تا زمانی که آمریکا تلاش های خود برای مبارزه با تروریسم را پیش می برد، تهدیدات تروریستی جهانی کاهش نمی یابد و در عوض چرخه باطل تروریسم و انتقامجویی در حال گسترش است و گروه های متعدد تروریستی در حال ظهور هستند.

این دیپلمات کره ای خاطرنشان کرد پیونگ یانگ همواره سیاست مبارزه با تمام اشکال تروریسم را که تهدیدکننده صلح جهانی است، دنبال می کند. 

وی افزود: پیونگ یانگ و واشنگتن روابط کاملا خصمانه ای دارند بنابراین، جایی برای بحث درباره همکاری وجود ندارد. او پیشنهاد داد آمریکا باید به جای زدن برچسب تروریست بر روی کشورها، باید بر روی مهار کردن شریک و متحد اصلی خود در خاورمیانه که درگیر ترور دولتی است، تمرکز کند.

این در حالی است که سه روز پیش یعنی ۱۵ ماه مه، مقامات وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کردند که کوبا از لیست کشورهایی که به طور کامل با آمریکا در مبارزه علیه تروریسم همکاری نمی کنند، خارج شده است. با این حال، ونزوئلا، ایران، کره شمالی و سوریه همچنان در این لیست قرار دارند. لیستی که متفاوت از لیست کشورهای حامی تروریسم است.

کره شمالی از سال ۲۰۰۶ تاکنون، به‌دلیل برنامه اتمی و موشک‌های بالستیک خود، تحت تحریم‌های متعدد سازمان ملل قرار دارد، این تحریم‌ها شامل ممنوعیت توسعه و گسترش موشک‌های بالستیک است. این تکنولوژی برای پرتاب نخستین ماهواره جاسوسی پیونگ یانگ به مدار زمین بکار گرفته شد و برای آزمایش ده‌ها موشک بالستیک طی ۲۰ ماه گذشته استفاده شده است. آمریکا بارها هشدار داده که پیونگ یانگ آماده انجام هفتمین آزمایش اتمی خود است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.