گزارش میدانی از آخرین وضعیت مشهد در دومین سیلاب و بارش تگرگ

بارش شدید باران در مشهد دوباره آغاز شد هم‌اکنون بارش باران در نقاط مختلفی از مشهد شروع شده که طبق پیش‌بینی این بارش‌ها در برخی نقاط به ۵۰ میلی‌متر هم خواهد رسید.

خبر مرتبط
مردم این مناطق مشهد امشب مراقب باشند!/ افزایش میزان بارش باران تا بیش از ۵۰ میلیمتر

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میزان بارش‌ در برخی نقاط از امروز ظهر تا امشب ۲۰ تا ۳۰ میلیمتر و در برخی نقاط تا بیش از ۵۰ میلیمتر خواهد بود.

با توجه به رگباری بودن بارش‌ها به شهروندان توصیه می‌شود حتی‌المقدور از منزل خارج نشوند، در مسیر رودخانه‌ها توقف نداشته و به ارتفاعات صعود نکنند.

در حال حاضر هوا تاریک است و ابر سیاهی آسمان را پوشانده است؛ تگرگ و بارندگی و رعد و برق در استان خراسان رضوی مشاهده می شود.

آبگرفتگی در معابر عمومی و خیابانها در حدی است که عبور و مرور ماشینها به سختی روی می دهد و بسیاری از ماشینها در خیابان متوقف شده اند.

لازم به توضیح است که هوا مه آلود است و باران از خیابانها به درون خانه ها سرریز می‌شود.

 شروع بارش‌های سیل‌آسا و تگرگ در مشهد

از ساعاتی پیش بارش شدید باران در نقاط مختلف شهر مشهد شروع شده که طبق پیش‌بینی این بارش‌ها در برخی نقاط به ۵۰ میلی‌متر هم خواهد رسید. این بارش‌های سیل‌آسا شهر را در وضعیت هشدار نارنجی هواشناسی قرار داده است.

فرماندار مشهد از آغاز محدودیت‌های ترافیکی در شهر خبر داد.

محسن داوری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آغاز بارش باران در مشهد اظهار کرد: محدودیت‌های ترافیکی در میدان ‌امام علی(ع)، امام حسن(ع)، وکیل آباد و مسیرهای طرقبه و شاندیز آغاز شده است.

وی بیان کرد: ما بیشتر از سمت طرقبه و شاندیز در معرض سیل هستیم، بنابراین تا ساعت ۷ شب محدودیت‌های ترافیکی تداوم خواهد داشت‌.

فرماندار مشهد ادامه داد: از مردم خواهشمندیم طی این ساعات از تردد در شهر خودداری کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.