زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی رشته‌های دبیری و هنرآموز 1403

معاون وزیر آموزش و پرورش از اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی رشته های دبیری و هنرآموز در هفته سوم خردادماه خبر داد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آزمون استخدامی ویژه رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموزی وزارت آموزش و پرورش با رقابت ۳۸۱ هزار و ۲۴۶ داوطلب در ۳۷ رشته شغلی برگزار شد.آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموز سال ۱۴۰۳ در حالی برگزار شد که طبق اعلام معاون وزیر آموزش و پرورش ۳۸۱ هزار و ۲۴۶ داوطلب در ۳۷ رشته شغلی که ۲۴ رشته هنرآموزی و ۱۳ رشته شغلی دبیری است، شرکت کرده اند.

خبر مرتبط
خبر مهم درباره معلمان حق التدریس

وزیر آموزش و پرورش درباره جذب معلمان حق التدریس گفت: همه چیز را قانون تعیین تکلیف کرده است.

در این آزمون که مجوز جذب ۲۴ هزار و ۸۸۹ نفر از سازمان اداری استخدامی اخذ شده است، ۲۵۰ هزار نفر خانم و مابقی آقا هستند.نسبت ظرفیت ثبت نام کنندگان در آزمون رشته‌های شغلی دبیری و هنرآموزی ۱۵.۳ است که بیشترین ثبت نام در استان تهران انجام شده است.

بنابر اظهارات معاون وزیر نتایج این آزمون با توافق سازمان سنجش در هفته سوم خردادماه اعلام و در دهه پایانی خرداد فرآیند ارزیابی آزمون برای جذب معلمان شایسته انجام می‌شود.۱۷۱۶ کانون در سراسر کشور با بیش از ۱۰ هزار نفر ارزیاب، کار ارزیابی سه برابر ظرفیت پذیرفته شدگان را انجام می‌دهند.

در نهایت قبول شدگان تیر، مرداد و شهریور در کلاس‌های پودمانی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی آموزش‌های لازم را برای سال تحصیلی جدید می‌بینند.

پیش از این وزیر آموزش و پرورش از پیش بینی‌ جذب ۷۲ هزار نفر در آموزش و پرورش سخن گفته بود این تعداد در آزمون‌های مختلف استخدامی، اعم از گروه ابتدایی، گروه دبیری، هنرآموزان و گروه پرورشی و تربیت بدنی به استخدام آموزش و پرورش درخواهند آمد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.