تاثر عمیق گوترش از جنگ غزه/ قلب ها برای فلسطینی ها در غزه می شکند

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در اجلاس اتحادیه کشور‌های عربی گفت که «قلب‌ها برای فلسطینی‌ها در غزه می‌شکند» و جنگ «زخمی» است که می‌تواند کل منطقه را تحت تأثیر قرار دهد.

او گفت: «در سرعت و مقیاس خود، این مرگبارترین درگیری در زمان من به عنوان دبیرکل و حتی برای غیرنظامیان، امدادگران، روزنامه نگاران و همکاران ما در سازمان ملل است».

من بار دیگر خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط همه اسرا هستم؛ و هیچ چیز نمی‌تواند مجازات دسته جمعی مردم فلسطین را توجیه کند.

خبر مرتبط
بالگرد صهیونیست ها به ماهی گیران غزه هم رحم نکرد

رژیم صهیونیستی در ادامه حملات به مناطق مختلف غزه، ماهیگیران را نیز هدف قرار داد.

با این حال، تلفات غیرنظامیان همچنان در حال افزایش است. کل خانواده‌ها نابود شدند کودکان مادام العمر آسیب دیده اند. مردم از دسترسی به اصول اولیه بقای انسان محروم بودند. قحطی قریب الوقوع است. هر گونه حمله به رفح غیرقابل قبول است. هنگامی که ما به کمک‌های نجات دهنده نیاز داشته باشیم، موج دیگری از درد و بدبختی ایجاد می‌کند.»

خبر مرتبط
اسکله جدید آمریکایی در غزه کارخود را آغاز کرد/ کامیون های کمک در راهند

سنتکام اعلام کرد: کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه از اسکله موقت جدید که با بودجه ایالات متحده در سواحل غزه ساخته شده است، حرکت به سمت غزه را آغاز کرده‌اند.

منامه از دیروز پنج‌شنبه میزبان سی و سومین دور از اجلاس سران کشور‌های عربی است. روز سه شنبه نیز نشست مقدماتی این اجلاس در سطح وزرای خارجه برگزار و طی آن اوضاع نوار غزه بررسی شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.