ایروانی: ایران از ابتدای مناقشه اوکراین همواره موضعی بی‌طرفانه اتخاذ نموده

امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه ای به رئیس دوره ای شورای امنیت نوشت که رجاعات ناروا و بی‌پایه و اساس نمایندگان ایالات متحده و بریتانیا علیه جمهوری اسلامی ایران درخصوص استفاده از پهپادهای ایرانی در درگیری‌های اوکراین که در نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد اوکراین در ۱۴ مه ۲۰۲۴ با عنوان دستور کار «حفظ صلح و امنیت اوکراین» مطرح شد، رد می کند .

خبر مرتبط
نامه مهم «ایروانی» به گوترش و رئیس شورای امنیت

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل همزمان با پایان محدودیت های موشکی ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل نامه‌ای به گوترش و رئیس شورای امنیت نوشت.

ارشد ترین دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تصریح کرد: بر خلاف این ادعاهای بی‌اساس، جمهوری اسلامی ایران از ابتدای مناقشه اوکراین همواره موضعی بی‌طرفانه اتخاذ نموده و این موضع اصولی بدون تغییر باقی مانده است. لذا هرگونه ادعایی مبنی بر دخالت جمهوری اسلامی ایران در فروش، صادرات یا انتقال سلاح بر خلاف تعهدات بین‌المللی‌اش کاملاً بی‌اساس بود و قاطعانه مردود است.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تاکید کرد: ایران بار دیگر بر تعهد تزلزل‌ناپذیر خود به پایبندی به قوانین بین‌المللی بشردوستانه تاکید می‌کند.

ایروانی گفت: همچنین مایلم از فرصت استفاده نموده و قویاً ادعاهای مشابه و ارجاعات نامناسب علیه کشورم را در بیانیه‌های نمایندگان ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و سوئیس که در خلال جلسه توجیهی آزاد شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره اوکراین مطرح شد، رد کنم.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل از رئیس دوره ای شورای امنیت خواست این نامه را ‌عنوان سند شورای امنیت ثبت و توزیع کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.