دستور مهم وزیر کشور به دستگاهای امدادی و خدماتی

 

احمد وحیدی با تأکید بر اینکه باید هشدارها جدی گرفته شود و همه استانداری‌ها باید به هشدارهای سازمان هواشناسی توجه کنند و ستادهای بحران تشکیل جلسه بدهند، اظهار کرد: باید همچنین بازدیدهای میدانی صورت گیرد و دستورات لازم داده شود و آنجایی که نیاز به لایه روبی است لایه روبی انجام شود.‌

وزیر کشور اظهار کرد: همچنین باید از کانال‌های انتقال آب در داخل شهرها که احتمال دارد به دلیل گل و لای و خاک بسته شده باشد، مراقبت شود و شهرداران این فضا را باز کنند و همه فضاها آماده باشد تا مسیر انتقال آب باز باشد و مسیرهای آب بسته نشود. همچنین کانال‌های انحرافی که می‌تواند آب را در دشت پخش کند در نظر گرفته شود.

خبر مرتبط
جاده‌های این 9 استان بارانی است

گزارش‌ها حاکی از وقوع مه‌گرفتگی در جاده‌های چالوس، هراز و فیروزکوه است. در این شرایط توصیه می‌شود که رانندگان حتما چراغ مه‌شکن خود را روشن کرده و با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

وحیدی با تأکید بر اینکه سازه‌هایی که دچار مشکل است در صورت نیاز در روستاها به طور موقت تخلیه شوند و اگر در حریم رودخانه ها هستند مراقبت کنند و در این حریم‌ها نباشند، ادامه داد: پلیس راه و راهور و راهداری نیز باید به موقع نسبت به اعلام هشدار لازم برای جلوگیری از تردد در جاده‌هایی که مشکل دارند، اقدام کنند .

به گفته وزیر کشور، این اقدامات در ستاد مدیریت بحران استانها و شهرستان‌هایی که بهشون هشدار داده می‌شود،  باید انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که اگر قرار باشد جاده‌ای بسته شود، اعمال دستور شده و بسته خواهد شد؟ گفت: اگر بنا باشد جاده‌ای را  بر اثر هشدارها و پیش بینی‌ها ببندند، جاده‌ها با همکاری راهداری وپلیس راهور بسته می‌شود؛ البته چون این باران‌ها در زمان کمی بارش می‌کنند ممکن است نیم یا یک ساعت با توجه به احساس خطری که می‌کنیم راه بسته شود، ولی اگر خطر رفع شود راه‌ها باز خواهد شد تا مسافران در جاده‌ها تردد کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.