یک کشور اروپایی فلسطین را به رسمیت می‌شناسد

وزیر امور خارجه ایرلند امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: ایرلند تا پایان ماه جاری کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

خبر مرتبط
کامرون پشت غزه درآمد/اقدامات شهرک‌نشینان اسرائیلی وحشتناک است

وزیر امور خارجه انگلیس بدون محکوم کردن حمله وحشیانه شهرک‌نشینان اسرائیلی به کاروان حامل کمک‌های بشردوستانه به غزه، این حادثه را وحشتناک توصیف کرد.

بر اساس اعلام این رسانه، «مایکل مارتین» (Micheal Martin) وزیر امور خارجه این کشور روز چهارشنبه بدون مشخص کردن تاریخی دقیق گفت: ایرلند مطمئناً تا پایان ماه می، کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

بر اساس اعلام این رسانه، در ماه مارس، سران کشورهای اسپانیا، ایرلند، اسلوونی و مالت در بیانیه مشترکی اعلام کردند که آماده به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین هستند.

این در حالیست که ایرلند مدتهاست گفته است که اصولاً با به رسمیت شناختن رسمی کشور فلسطین مخالفتی ندارد.

هفته گذشته، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اسپانیا، ایرلند و اسلوونی قصد دارند در ۲۱ ماه می به طور نمادین کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند و سایر کشورهای اروپایی نیز احتمالاً از این رویه پیروی کنند.

به گزارش آژانس فرانس پرس، «مایکل مارتین» در این خصوص گفت: تاریخ مشخص هنوز مشخص است؛ زیرا ما هنوز در حال مذاکره با برخی کشورها در خصوص به رسمیت شناختن مشترک کشور فلسطین هستیم. در چند روز آینده تاریخ آن مشخص خواهد شد، اما مطمئناً قبل از پایان این ماه خواهد بود.

وی در ادامه اضافه کرد: من مشتاقانه منتظر رایزنی‌ های امروز با برخی از وزرای خارجه در رابطه با جزئیات نهایی این موضوع هستم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.