هشدار روسیه نسبت به عواقب حمله اسرائیل به رفح

«واسیلی نبنزیا» سفیر روسیه در سازمان ملل گفت حمله برنامه‌ریزی‌شده رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب غزه می‌تواند تنش‌های دریای سرخ را تشدید کند.

خبر مرتبط
اهداف پشت پرده ورود ارتش اسرائیل به رفح فاش شد

گادی چمنی، ژنرال سابق نیروهای ذخیره رژیم صهیونیستی و فرمانده سابق میدانی در عملیات‌های زمینی ضد مقاومت در غزه اعلام کرد ورود به رفح انگیزه سیاسی به دنبال دارد.

نبنزیا در نشست شورای امنیت با موضوع یمن با اشاره به انصارالله یمن گفت: «با توجه‌ به موضع اساسی حوثی‌ها در محکومیت اقدامات اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی، تردیدی نیست که این امر بر وضعیت آب‌های اطراف یمن تأثیر خواهد گذاشت.»

پیش‌تر سخنگوی انصارالله یمن گفته بود اگر رژیم صهیونیستی حمله تمام‌عیار به شهر رفح را آغاز کند، انصارالله آماده است تا تمام کشتی‌هایی که از دریای مدیترانه به مقصد اراضی اشغالی می‌روند را هدف گرفته و عملیات‌های خود در دریای سرخ و دریای عرب و همچنین اقیانوس هند را گسترش دهد.

با آغاز جنگ غزه و در پی جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان در این باریکه، انصارالله یمن اعلام کرد برای همبستگی با مردم فلسطین تمام کشتی‌هایی که به نحوی با رژیم صهیونیستی ارتباط داشته باشند را در دریای سرخ هدف خواهد گرفت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.