اعتراف بزرگ رئیس ستاد ارتش اسرائیل درباره ۷ اکتبر

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، هرتسی هالیوی رئیس ستاد ارتش اسرائیل در مراسم یادبود قربانیان که در آستانه تشکیل (رژیم صهیونیستی) در کنار دیوار (براق یکی از دیوارهای مسجد الاقصی) برگزار شد، مسئولیت شکست روز ۷ اکتبر را به عهده گرفت.

به گزارش این رسانه عبری زبان، هالیوی که به لباس نظامی در این مراسم شرکت کرده بود اعلام کرد، من مسئولیت این شکست را به عهده می‌گیرم، این یک واقعیت است که ارتش اسرائیل در انجام وظایف خود شکست خورد، من بار این مسئولیت را هر روز بر روی دوش خود احساس می‌کنم.

خبر مرتبط
جزئیات دیدار مهم فرمانده سنتکام با رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل

ارتش رژیم اسرائیل در بیانیه ای اعلام کرد کوریلا به عنوان مهمان رسمی هالوی وارد اسرائیل شد.

در مقدمه این گزارش هم آمده است، در گیر و دار یک جنگ نفرین شده و مستمر و در سایه آن شنبه 7 اکتبر ملعون و نفرین شده اسرائیل روز قربانیان اسرائیلی را برگزار کرد، در حالی مراسم رسمی در دیوار ندبه (دیوار براق) در قدس برگزار شد که در سدیروت در اطراف نوار غزه آژیر خطر و وضعیت قرمز حکمفرما بود.

هالیوی در عین حال ادعا کرد که اسرائیل مصمم به ادامه این ماموریت است به رغم آن که خوب می‌داند که چه هزینه‌ای برایش به همراه خواهد داشت.

علاوه بر هالیوی ، یتسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی هم سخنران این مراسم بود، در حالی که نخست وزیر ، وزیر جنگ ، رؤسای شاباک و موساد و رئیس پلیس رژیم صهیونیستی هم در آن حضور داشتند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.