گاف جدید بایدن درباره کیم جونگ اون سوژه شد!

اظهارات این رهبر ایالات متحده در یک مراسم کمپین انتخاباتی در «پورتولا ولی» کالیفرنیا، حین صحبت درباره «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا مطرح شد.

خبر مرتبط
انبوه گاف‌های بایدن در ۲۰۲۴!

یک رسانه آمریکایی به افشای تعداد گاف‌هایی که از جو بایدن در برابر انظار عمومی سر زده است، پرداخت.

بر اساس متن سخنان بایدن که کاخ سفید منتشر کرده، او درباره ارتباط ترامپ و رهبر کره‌شمالی گفت: «ما هرگز نامه‌های عاشقانه او برای کیم جونگ اون، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی یا تحسین او از ولادیمیر پوتین [رئیس جمهور روسیه] را که گفته بود پوتین چه رهبر بزرگی است، فراموش نخواهیم کرد.»

به گزارش اسپوتنیک، بایدن که هر بار در سخنرانی‌هایش گاف تازه‌ای دارد، تلاش داشت به تبادل نامه‌هایی که میان ترامپ و کیم بود، اشاره کند که در اینجا سمت کیم جونگ اون را به اشتباه «رئیس‌جمهور کره‌جنوبی» گفت. در حال حاضر «یون سوک یول» رئیس‌جمهور کره‌جنوبی است.

خبر مرتبط
گاف تازه بایدن باعث خنده حضار شد

وقتی بایدن از عبارت «آزادی به جای دموکراسی» استفاده کرد، با خنده حضار روبرو شد و اینفلوئنسرها و کارشناسان محافظه‌کار به آن واکنش نشان دادند.

ترامپ در زمان ریاستش اعلام کرد که رهبر کره‌شمالی «نامه قشنگی» برای او ارسال کرد. همچنین رسانه‌های کره‌شمالی همان زمان گزارش دادند که کیم جونگ اون نامه‌ای شخصی از دونالد ترامپ دریافت و آن را «عالی» توصیف کرده و گفت که «به‌طور جدی جذب محتوی جالب این نامه شده است.» رهبر کره‌شمالی همچنین از «شجاعت فوق‌العاده» ترامپ تقدیر کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.