طوفان شدید گرد و خاک در سیستان / ۳۲۴ نفر بیمارستانی شدند

محمد وثوقیان، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و دبیر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زابل اظهار داشت: با شروع طوفان از ساعت ۶ صبح روز گذشته ماه جاری تاکنون ۳۲۴ نفر بیمار و مصدوم به اورژانس‌های پیش بیمارستانی، بیمارستانی و مراکز بهداشتی درمانی منطقه سیستان شامل پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز مراجعه و از خدمات درمانی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زابل بهره‌مند شده‌اند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و دبیر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: از کل مجموع مراجعین 324 نفر به مراکز درمانی در بازه زمانی فوق 34 نفر جهت درمان تخصصی بستری شدند و 290 نفر هم به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند.

خبر مرتبط
درخواست انبوه‌سازان از رییس مجلس

گروه مسکن- مجتبی بیگدلی نایب رییس کانون انبوه‌سازان و رییس کمیسیون صدور خدمات فنی و مهندسی ایران، در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با اشاره به پتانسیل انبوه‌سازان داخلی در امر ساخت مسکن، خواستار فراهم شدن شرایطی برای توسعه صدور خدمات مهندسی ساختمان شد.

وی ادامه داد: از این تعداد ۹۷ نفر مبتلا به بیماری قلبی، ۱۵۴ نفر مشکل تنفسی، ۳۶ نفر مشکل چشمی و ۳۷ نفر مصدوم ترافیکی بودند که به دنبال کاهش میدان دید به مراکز درمانی مراجعه کردند.

وثوقیان گفت: طوفان‌های شدید گرد و خاک در شهرستان‌های منطقه سیستان واقع در شمال استان سیستان و بلوچستان خسارات جبران ناپذیری بر سلامت و زندگی مردم تحمیل کرده است.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و دبیر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی زابل افزود: اورژانس پیش بیمارستانی به عنوان خط مقدم سلامت با آمادگی کامل برای ارائه خدمات درمانی به بیماران و مصدومان ناشی از طوفان و افرادی که در مسیر جاده‌ها در راه مانده‌اند حاضر است. 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.