احتمال بارش تگرگ در این استان / هواشناسی هشدار داد

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه یک سامانه بارشی جدید که همراه با وزش باد و رعد و برق و در پاره‌ای از نقاط استان با بارش تگرگ همراه خواهد بود از عصر روز شنبه وارد استان خواهد شد.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه عصر جمعه در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز (جمعه) تا عصر فردا، تقویت شرایط پایدار که منجر به افزایش نسبتاً محسوس دمای هوا می‌شود؛ مهمترین پدیده قابل ذکر در جو استان خواهد بود.

خبر مرتبط
درخواست انبوه‌سازان از رییس مجلس

گروه مسکن- مجتبی بیگدلی نایب رییس کانون انبوه‌سازان و رییس کمیسیون صدور خدمات فنی و مهندسی ایران، در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با اشاره به پتانسیل انبوه‌سازان داخلی در امر ساخت مسکن، خواستار فراهم شدن شرایطی برای توسعه صدور خدمات مهندسی ساختمان شد.

سعید قاسمی افزود: به دنبال این وضعیت، موجی ناپایدار از اواخر وقت شنبه تا سه شنبه، جو منطقه را تحت تاثیر گرفته، به تناوب سبب رگبارهای بهاری همراه با وزش باد و رعدوبرق در سطح استان می‌شود.

وی اضافه کرد: بارش که در روزهای یکشنبه و دوشنبه از نمود بیشتری برخوردار خواهد بود؛ ممکن است در برخی نقاط با بارش تگرگ نیز همراه شود.

رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه یادآور شد: همچنین دمای هوا در روز یکشنبه تغییرات چندانی نداشته و در روزهای دوشنبه و سه شنبه به طور نسبی کاهش می‌یابد.

قاسمی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته کوزران با ۳ درجه بالای صفر خنکترین و سومار با ۳۰ درجه سانتی گیراد بالای صفر گرمترین نقاط استان بودند.

وی گفت: دمای هوای شهر کرمانشاه نیز طی این مدت به ترتیب در گرمترین و خنکترین ساعات ۲۲ و ۷ دجه بالای صفر بود.

از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در مجموع بیش از ۵۴۰ میلی متر بارش در استان کرمانشاه به طور میانگین روی داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.